Apple Tim Cook kryptomeny
Apple Tim Cook kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/viewimage

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa tento týždeň priznal, že vlastní kryptomeny ako súčasť diverzifikovaného portfólia.

Potvrdil, že zatiaľ ale neplánuje nasledovať príklad Tesly investovaním do Bitcoinu, či všeobecne do akejkoľvek kryptomeny.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomeny bijú nové rekordy – trhová kapitalizácia po prvýkrát prevýšila 3 bilióny dolárov!

Tim Cook očividne eviduje kryptomeny

Vo svojom prejave na on-line summite v New York Times DealBook Tim Cook povedal, že momentálne s vedením neplánujú investovať do kryptomien žiadne prostriedky. V najbližšej budúcnosti taktiež nemá v pláne prijať kryptomeny ako platobný prostriedok za produkty firmy Apple.

,,Nie je to niečo, nad čím by sme teraz pracovali. Nemyslím si, že ľudia kupujú akcie spoločnosti Apple, aby sa nepriamo vystavili kryptomenám. Ak záujem o kryptomeny majú, môžu investovať do nich priamo,” dodáva generálny riaditeľ spoločnosti.

Na druhej strane sa Tim Cook, ktorého majetok sa hodnotí na viac ako 1 miliardu dolárov, priznal, že on sám do kryptomien investoval. Keď sa ho opýtali na investovanie do Bitcoinu (BTC) alebo Etherea (ETH), odpovedal následovne:

,,Áno, a viete čo, osobne sa už dlhšiu dobu o kryptomeny zaujímam. Naštudoval som si ich, urobil som si svoj prieskum a podobne. Myslím, že je to zaujímavá téma.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Apple zatiaľ nejde cestou Tesly

Vyhlásenie Tima Cooka môže byť pre mnohých v kryptokomunite prekvapením, keďže CEO Applu sa na verejnosti o kryptomenách takmer vôbec nevyjadruje. Mnohí by to od neho ale očakávali, keďže riadi jednu z najväčších spoločností na celom svete.

Spoločnosť Apple je v súčasnosti druhou najcennejšou spoločnosťou, ustupuje spoločnosti Microsoft. Apple má v čase písania článku trhovú kapitalizáciu okolo 2,47 biliónov dolárov. Cena jednej akcie je 151 dolárov.

Tim Cook sa o kryptomenách veľmi nevyjadruje, to nám však vadiť nemusí. Máme tu Elona Muska. Ten sa na adresu kryptomien vyjadruje jedná radosť. Musk už dlhšiu dobu vie prispieť k cene fundamentálne silných kryptomien, ako napríklad Bitcoin, alebo aj našim (ne)obľúbeným meme coinom, ako napríklad Dogecoin (DOGE).

Pripomíname, že Elon Musk sa tento týždeň rozhodol predať 10 % svojich akcií Tesla. Urobil tak po tom, ako o tom rozhodli fanúšikovia na twitteri.

Čítaj ďalej: ETH sa blíži k hranici 5 000 $ uprostred blížiaceho sa inflačného tlaku

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre