Veľryby stále hromadia BTC. Zdroj: Shutterstock.com/EddieCloud

Zdá sa, že BTC investori stále viac ostávajú v nádeji na vyššie ceny. Podiel ponuky Bitcoinov, ktorá zostala neaktívna za posledné tri mesiace, stúpol na rekordných 85 %.

Poskytovateľ on-chain analytiky, spoločnosť Glassnode, identifikovala míľnik vo svojej správe „The Week Onchain“ z 8. novembra so záverom: „Investori jednoducho nemíňajú svoje mince.

Adresy, ktoré nepohli so svojimi bitcoinami 12 mesiacov, sú nazývané „dlhodobí držitelia“ (LTH). Patria medzi tie, ktoré si najaktívnejšie hromadia mince. Uvedené adresy presúvajú len 6 500 BTC denne.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

BTC odlivy z búrz stále neustupujú

Nezdá sa, že by sa trend akumulácie spomaľoval. Podiel ponuky držanej na centralizovaných burzách tiež klesol na rekordné minimum 12,9 %. BTC sa čoraz viac umiestňuje do zabezpečeného úložiska. Glassnode uvádza, že počas minulého týždňa bolo z centralizovaných obchodných miest stiahnutých viac ako 5 000 BTC (približne 338,6 milióna dolárov). Správa tvrdila:

,,Trh je pravdepodobne stále vo fáze pokojnej akumulácie, ktorá je prerušovaná nízkou aktivitou, veľkými odlivmi výmenných kurzov a veľmi skromnými strategickými výdavkami skúsených držiteľov.”

Bitcoin sa 8. novembra dostal na nové historické maximum nad 68 500 $, pričom jeho trhová kapitalizácia prekonala aj trhovú kapitalizáciu Tesly a Facebooku.

V správe sa uvádza, že zvýšená akumulácia bitcoinov od dlhodobých držiteľov slúžila ako býčí signál aj pri prerazení aprílového historického maxima. Podiel ponuky bitcoinov zastúpený dlhodobými držiteľmi dosiahol v auguste 2020 maximum 80,6 %. Od cenového bodu 66 000 $ minuli LTH 0,73 % ponuky BTC, čím sa množstvo zásob, ktoré držali, znížilo na približne 68 %.

Ponuka BTC za posledný rok. Zdroj: Glassnode
Ponuka BTC za posledný rok. Zdroj: Glassnode

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena prerazila rezistenciu a smeruje k novému ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre