ETH smeruje k hranici 5000 $
ETH smeruje k hranici 5000 $. Zdroj: Shutterstock.com/AlekseyIvanov

Cena ETH vzrástla za posledných 24 hodín o 3,30 % na 4 770 USD po prvýkrát v histórii. Bitcoin (BTC) získal späť 66 000 USD, čo dokazuje silnú pozitívnu koreláciu medzi týmito dvoma digitálnymi aktívami. Nasledujúca tabuľka zobrazuje koreláciu medzi kryptomenami.

Korelácia kryptomien za posledný deň. Zdroj: Crypto Watch
Korelácia kryptomien za posledný deň. Zdroj: Crypto Watch

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Inflačný tlak sa vracia

Ekonómovia z Wall Street očakávali, že index spotrebiteľských cien v USA v októbri vzrastie na 5,8 % pred stredajšou správou o inflácii s názvom Bureau of Labor Statistics. To by znamenalo krok nahor z tempa 5,4 % zaznamenaného v septembri, čo je najvyššie od roku 1990.

Okrem toho predpovede pozorované agentúrou Bloomberg naznačujú, že spotrebiteľské ceny v USA vzrástli medzi septembrom a októbrom o 0,6 % z 0,4 % medzi augustom a septembrom.

Inflácia v USA. Zdroj: Bloomberg, Bureau of Labor Statistics
Inflácia v USA. Zdroj: Bloomberg, Bureau of Labor Statistics

Najnovšie údaje o inflácii prišli po minulotýždňovom zasadnutí Federálneho rezervného systému. Americká centrálna banka sa rozhodla uvoľniť svoj program nákupu aktív za 120 miliárd dolárov mesačne, aby skrotila neustále rastúce spotrebiteľské ceny a znížila ich na 2 percentný cieľ.

Predstavitelia Fedu sa však držali svojho dlhodobého názoru, že inflácia je svojou povahou „prechodná”, a nakoniec sa rozhodli ponechať svoje referenčné úrokové sadzby blízko nuly. To udržalo celkovú býčiu dynamiku BTC nedotknutú vzhľadom na vysoké výnosy v období ultra nízkych úrokových sadzieb a masívneho nákupu dlhopisov.

Prečítaj si tiež – Za platbu na Ethereum sieti môžete zaplatiť aj 400 USD

Technická cena ETH

Ethereum pokračuje aj naďalej v medveďom flagu smerom nahor s cieľom 5 000 $. Ide však iba o krátkodobý target a predpovede v niektorých prípadoch hovoria až o cene 14 000 $.

ETH/USD 1D. Zdroj: TradingView
ETH/USD 1D. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena prerazila rezistenciu a smeruje k novému ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre