Salvádor využije BTC
Salvádor a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Marcelo Mollaretti

Salvádor neprestáva udivovať. Tento štát ako prvý na svete uznal Bitcoin ako oficiálne platidlo. Tentokrát však plánuje projekt pozdvihnúť na novú úroveň. Salvádorská vláda chce využiť zisky z najväčšej kryptomeny na výstavbu 20 Bitcoinových škôl.

Prečítaj si tiež: Akceptuje Tesla platby kryptomenou Shiba Inu? Systémový kód naznačuje, že áno!

Salvádor využije zisky

Nayib Bukele patrí k najväčším fanúšikom a zástancom BTC. Jeho plán na výstavu škôl je geniálny a prospešný pre štát. Tlačový tajomník prezidentskej kancelárie napísal na svojom Twitteri:

„Keď sa tento projekt začínal, nezarobili sme na štátny účet BTC Trust toľko peňazí ako teraz. Práve preto chceme zisk využiť na výstavbu 20 Bitcoinových škôl.“

Vzdelávanie v oblasti kryptomien je to, čo projektu celý čas chýbalo. A výstavba škôl môže všetko zmeniť. Bitcoinové školy budú súčasťou programu „Moja nová škola“. Myslím si, že Salvádor môže ukázať cestu viacerým štátom. Zarobiť na BTC a následne ho využiť na infraštruktúru je určite správnou cestou a hlavne je to pomoc priamo pre ľudí.

Twitterový účet El Salvador BTC, ktorý sleduje nákupy BTC v tomto štáte, uviedol, že na základe aktuálnej ceny štát dosiahol zisk 12 miliónov USD. Taktika prezidenta Bukeleho tak zatiaľ vychádza dokonalo.

Mohlo by ťa zaujímať: XRP s cenou 10 USD? Nie je to nereálne – tvrdí vlk z Wall Street

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Štát pri spustení projektu daroval každému občanovi Salvádoru Bitcoin v hodnote 30 USD. Aktuálne je však hodnota tokenov občanov približne 38 USD. 

„Bitcoinové peňaženky má teraz viac občanov ako štandardné bankové účty. Prvýkrát v živote tak ľudia vidia, že ich kúpna sila vzrástla o viac ako 30 %. Je to naozaj fascinujúci experiment,” uviedol Joe Pompliano.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ujo

No má len šťastie že mu vyšiel gamblink. Keby zrovna cena padla na 20 000, tak neviem čo by robil, asi by sa obesil 🙂 . On by chcel čakať ale občania by ho ukameňovali.