Singapur kryptomeny budúcnosť
Singapur kryptomeny budúcnosť, zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Progresívny a moderný miništát Singapur aktívne sleduje problematiku a perspektívu kryptomien, ktoré, koniec koncov, pomôžu ekonomike len rásť.

Mohlo by ťa zaujímať: A sme tu znova – Robert Kiyosaki varuje, že po prepade príde depresia, odporúča Bitcoin!

Singapur sa plánuje stať „kryptocentrom“

Regulácie kryptomien sa značne líšia po celom svete. Neďaleko od Singapura, najľudnatejšia krajina sveta sa v posledných mesiacoch postavila kriticky voči kryptomenám a oficiálne zakázala Bitcoin. Na druhej strane planéty sa juhoamerická krajina El Salvádor rozhodla prijať Bitcoin ako legálne platidlo.

Singapur chce ísť svojou cestou, ako to urobil v histórii niekoľkokrát. Krajina sa posnaží stať sa lákavým centrom pre spoločnosti, ktoré pracujú a podnikajú s kryptomenami. Podľa Raviho Menona, generálneho riaditeľa menovej autority Singapuru (MAS), štát sa potrebuje posúvať dopredu a sú potrebné plány na to, ako sa vysporiadať s kryptomenami.

,,Aktíva založené na kryptomenách sú v podstate investície do veľmi perspektívnej budúcnosti, hoci nevieme, kam konkrétne to môže všetko viesť,” tvrdí dlhoročný riaditeľ Menon.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Krajina napreduje v tomto odvetví vďaka svojej otvorenosti ku kryptomenám. Vyvinula už aj legislatívny rámec, ktorý podporuje ich použitie. Daňový režim bol tiež upravený s cieľom podporiť rast kryptopriemyslu.

MAS zaviedol silnú reguláciu, aby podnikom bolo umožnené fungovať bez problémov. Tí, ktorí spĺňajú požiadavky a budú schopní vyriešiť hrozby pre prevádzku, sú v krajine vítaní, tvrdí Menon.

Singapur ale musí zvýšiť svoje bezpečnostné opatrenia proti hrozbám, ako sú nezákonné transakcie peňazí, uviedol Menon. Singapur sa stal magnetom pre kryptospoločnosti ako napríklad Binance Holding, ktorý má niekoľko sporov s regulátormi po celom svete.

Po zavedení tzv. Payment Services Act v januári 2020 požiadalo viac ako 170 firiem o licenciu. Počet žiadateľov sa tak zvýšil na viac ako 400.

Čítaj ďalej: Goldman Sachs prichádza s pozitívnou analýzou – Do konca roka 8 000 dolárov za Ethereum!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre