Ruská centrálna banka je stále proti kryptomenám, ETF nebude
Ruská centrálna banka je stále proti kryptomenám, ETF nebude, zdroj: www.shutterstock.com/HANK50

V Rusku momentálne nie sú pripravení spustiť bitcoinový ETF, povedala šéfka Centrálnej banky Ruskej federácie Elvira Nabiullina.

Jej vyhlásenie, v ktorom opätovne potvrdzuje negatívny postoj centrálnej banky ku kryptomenám, prichádza po historickom spustení bitcoinových ETF v Spojených štátoch.

Môže ťa zaujímať: Spoluzakladateľ Paypalu – Satoshiho som osobne videl a Bitcoin je to najčestnejšie, čo tu máme!

Ruská centrálna banka svoj názor nemení

Ruská centrálna banka (CBR) nie je pripravená povoliť bitcoinové ETF Futures, uviedla na tlačovej konferencii šéfka inštitúcie Elvira Nabiullina.

Vyhlásenie šéfky je v súlade s dlhodobým konzervatívnym postojom Centrálnej banky Ruskej federácie k decentralizovaným digitálnym menám a investičným fondom založených na kryptomenách. Banka dokonca odporučila ruským burzám a iným inštitúciám, aby sa vyhli obchodovaniu s aktívami viazanými na kryptomeny. „Kryptomeny so sebou prinášajú zvýšené riziko strát pre ľudí, ktorí nemajú dostatočné skúsenosti a znalosti s obchodovaním na burze,“ varovala centrálna banka.

V USA sa tento mesiac odohral presný opak. „Proshares Bitcoin Strategy ETF” bol oficiálne spustený na burze v New Yorku (NYSE). Investície dosiahli celkový objem takmer 1 miliardu amerických dolárov. Krátko potom, VanEck a Valkyrie Bitcoin Strategy dostali od SEC-u zelenú, aby mohli verejne ponúkať investorom svoje vlastné bitcoinové ETF Futures.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Žiadne ETF tak skoro nebude

Regulátori trvajú na tom, že správcovia aktív by nemali pracovať s kryptomenami. CBR ďalej vyzvala brokerov, aby sa zdržali ponúkania „pseudoderivátov s týmito podozrivými aktívami“ iným investorom. Vyhlásenia taktiež potvrdili, že ruskí zákonodarcovia zvažujú zavedenie zákonných obmedzení na finančné prostriedky, ktoré sa súkromní investori vo veľkom chystajú vložiť do kryptomien.

Zákon o „digitálnych finančných aktívach“, ktorý vstúpil do platnosti začiatkom tohto roka, čiastočne reguluje aj kryptomeny, no úradníci naznačili, že na zabezpečenie komplexnej regulácie ruského „kryptopriestoru“ je potrebná legislatíva. CBR je proti akceptovaniu Bitcoinu a verí, že momentálne nemôže nahradiť fiat peniaze.

Postoj CBR nedávno kritizoval ruský miliardár Oleg Deripaska. Obviňuje CBR z toho, že schválne zatvára oči pred rastúcim trhom s kryptomenami. Správanie banky označil za „infantilné“. Poukázal aj na na El Salvádor, ktorý si uvedomil potenciál Bitcoinu.

Čítaj ďalej: Houston, USA: Hasiči dostanú Bitcoin a Ethereum v hodnote 25 miliónov dolárov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre