Houston USA Hasiči dostanú kryptomeny
Houston USA Hasiči dostanú kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/canadianPhotographer56

Z celkového dôchodkového fondu (5,5 miliardy dolárov) pre hasičov v americkom meste Houston bola vydelená časť investície v Bitcoine a Ethereu.

Táto investícia do kryptomien je historický prvá, ktorá bola hradená z verejného dôchodkového fondu v USA.

Môže ťa zaujímať: Cena BTC na Binance US burze po tejto banálnej chybe spadla na 8 000 USD

Houston investuje tam, kam treba

Dôchodkový fond hasičov v Houstone (HFRRF) oznámil, že nakúpil Bitcoin a Ethereum a umiestnil ich do svojho investičného plánu.

Táto investícia predstavuje prvú oficiálnu investíciu do digitálnych aktív verejným dôchodkovým plánom v Spojených štátoch.

Dôchodkový fond hasičov v Houstone vlastní aktíva vo výške 5,5 miliardy dolárov. Z nich sa vydelilo až 25 miliónov dolárov na nakúp dvoch najväcších kryptomien, teda BTC a ETH.

Fond HFRRF má na starosti dôchodky a rôzne odmeny pre viac ako 6 600 aktívnych či už vyslúžilých hasičov. Administrácia texaského veľkomesta Houston prispela vcelku dosť finančných prostriedkov do tohto fondu a naďalej aktívne prispieva.

“Sme radi, že môžeme urobiť takýto krok vpred do sveta kryptomien. Už nejaký čas sa im dôkladne venujeme a študujeme potenciál digitálnych aktív a kryptomien. Je to tá kategória financií, ktorá sa už ďalej nedá ignorovať,” uviedol Ajit Singh, hlavný investičný riaditeľ HFRRF.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny nezastaviteľne expandujú!

“Táto investícia vyjadruje našu vieru v distribuovanej “ledger technology” pre rozvoj a demokratizáciu akumulácie hodnoty aktív prostredníctvom dezintermedácie. Vidíme to ako ďalší nástroj na riadenie nášho fondu. Kryptomeny majú pozitívny vplyv a okrem iného umožňujú vlastniť aj nové digitálne aktíva okrem tých tradičných. Kryptomeny môžu mať taktiež veľmi sľúbny profit v budúcnosti,” dodáva Singh.

Hlavný investičný riaditeľ HFRRF sa rozhodol investovať do kryptomeny priamo. Vysvetlil: “Nechceli sme na to využívať tretiu osobu. Rozhodli sme sa nakúpiť tieto kryptomeny priamo a samostatne. Čím viac sa inštitucionálna adopcia bude rozširovať, bude po nich obrovský dopyt.”

Podobné investície predstavujú reálnu možnosť adopcie Bitcoinu vo verejných fondoch. Investori a úradníci si čoraz viac uvedomujú, že hoci aj malé pridelenie digitálnych aktív môže mať v budúcnosti veľkú hodnotu.

Čítaj ďalej: Podľa tohto indikátora Bitcoin už tento rok pôjde na 100 000 dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre