Shiba Inu rastie
Shiba Inu. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Meme coiny pokračujú v absolútne nelogických a šialených krokoch. Minimálne token Shiba Inu. Tento projekt doslova ničí všetko, čo mu príde do cesty a spôsobuje totálny mediálny boom.

Prečítaj si tiež: Stane sa Rusko novým lídrom v ťažbe kryptomien? Tento krok všetko zmení!

Shiba Inu raketovo rastie

Token SHIB spôsobil vo svete kryptomien doslova explóziu. Popularita je taká obrovská, že projekt dokonca porazil v denných objemoch na burze Binance, dve najväčšie kryptomeny, BTCETH.

Dnešným dňom bolo podľa twitterového Watcher.Guru spálených viac ako 900 miliónov tokenov SHIB. Denne dochádza k zničeniu približne 1 % celkovej ponuky tokenov SHIB. Samozrejme, pri daných krokoch cena reaguje rastom.

SHIB/BUSD
SHIB/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Po dlhom býčom útoku prišlo vo večerných hodinách k miernemu poklesu, ktorý bol spôsobený nikým iným, ako Elonom Muskom. Ten dostal otázku priamo z oficiálneho účtu Shiba Inu, či drží nejaké tokeny SHIB? Odpoveď bola jednoznačná, nie!

Môže ťa zaujímať: Hackerský útok na CoinMarketCap – došlo k úniku 3,1 milióna e-mailových adries!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Vráťme sa však k mechanizmu spaľovania. Ten je mierne odlišný ako v prípade ETH. Na to, aby sa dostal nejaký obchodný pár na zoznam ShibaSwap, musí nakúpiť a spáliť určité množstvo tokenov SHIB a LEASH.

V minulosti bol proces spaľovania v podstatnej miere ovplyvnený Vitalikom Buterinom. Pred samotným spustením projektu bolo 50 % celkovej ponuky poslaných priamo zakladateľovi ETH. Ten spálil až 90 % tokenov a 10 % daroval nadácií v Indii na boj proti pandémii Covid-19.