Mesačné výročie Bitcoinu v Salvádore
Mesačné výročie Bitcoinu v Salvádore, zdroj: www.shutterstock.com/MarceloMollaretti

Ako finančný nástroj sa Bitcoin zatiaľ nepreukázal, že je schopný plniť menové funkcie pre jeho rizikovú nestabilitu. El Salvádor ale prijal Bitcoin ako zákonné platidlo a to aj napriek vysokej volatilite.

Úloha Bitcoinu v našom tradičnom svete je zatiaľ neznáma. Veľa krajín ho buď obmedzuje, resp. úplne zakazuje. Napriek tomu po celom svete inštitucionálny záujem neustále rastie.

Môže ťa zaujímať: Brazília: stane sa Bitcoin v krajine zákonným platidlom? – Je to len otázka času!

Bitcoin a El Salvádor majú mesačné výročie

Prezident El Salvádoru predstavil návrh zákona, tzv. ,,Bitcoin Law” v júni tohto roku, ktorý  bol oficiálne schválený 7. septembra, čím sa El Salvádor stal prvou krajinou na svete, kde sa Bitcoin používa ako zákonné platidlo.

Po niekoľkých poklesoch ceny kryptomeny Nayib Bukele oznámil, že krajina ,,dokupuje dip. El Salvádor zatiaľ celkovo nakúpil 700 Bitcoinov. Vzhľadom na to, že Bitcoin stojí momentálne viac ako $54,000, krajina tak zarobila okolo 1,5 milióna amerických dolárov.

Bola taktiež spustená tzv. „Chivo Wallet“, v ktorej obyvatelia El Salvádoru majú nárok na $30 v hodnote BTC ako vstupný bonus. Viac ako 3 milióny obyvateľov túto peňaženku už aktívne využíva. Minimálne 9 % všetkých prevodov sa vykonáva pomocou Bitcoinu. Bukele tvrdí, že denne sa tak odošle v prepočte viac ako 2 milióny dolárov, pretože čoraz viac ľudí sa začína spoliehať na Bitcoin.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Nie je všetko zlato čo sa blyští…

Celá táto historická udalosť sa, samozrejme, nezaobišla bez problémov. Niektorí používatelia informovali Reuters, že pri pokuse o výber hotovosti z Chivo peňaženky prišli o peniaze. Navyše, americký dolár má stále prevahu v ekonomike.

Čo je tiež pre niektorých znepokojujúce, je nesprávne zaobchádzanie s Bitcoinom. Bloomberg tvrdí, že Chivo wallet sprístupnil bežným ľudom možnosť „trejdovať“. Toto môže viesť k finančným stratám, keďže nie všetci majú s obchodovaním skúsenosť.

Volatilita Bitcoinu spochybňuje finančnú stabilitu v rozvíjajúcej sa krajine, pričom niektoré správy naznačujú, že časť občanov je proti Bitcoinu, čo nám ukázali aj miestne protesty. Kritici tvrdia, že používanie Bitcoinu bude využívané na rôzne podvody a nelegálne činnosti.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – cena drží MA21, kde sa nachádza ďalší target?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre