Rusko CB Blokovanie centrálna banka
Rusko CB blokovanie. Zdroj: www.shutterstock.com/Mc_Cloud

Ruská centrálna banka oboznámila komerčné banky, ako správne identifikovať a blokovať karty alebo účty používané podozrivými firmami.

Medzi podozrivých boli zaradení nelegálny obchodníci s Forexom, finančnými pyramídami a taktiež aj kryptomenové zmenárne.

Môže ťa zaujímať: Kryptomeny do piatich rokov zbúrajú mainstream – tvrdí CEO spoločnosti VISA

AML odporúčania voči kryptomenám

Ruská centrálna banka vysvetlila kritéria, ktoré môžu banky použiť na identifikáciu kariet a e-peňaženiek používaných podozrivými spoločnosťami. Po novom do “špekulatívnej” kategórie budú zaradené aj zmenárne na kryptomeny.

Banky by si mali dať pozor najmä na transakcie medzi súkromnými osobami, pretože tie zvyknú mať falošnú identitu. Ruské banky by mali začať analyzovať podozrivé transakcie ako súčasť boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

Medzi podozrivé operácie budú zaradené také, ktorých bude minimálne 30 za deň. To isté platí aj pre časté transakcie. Hovorí sa o minimálne 100 000 ruských rubľoch (cca 1 160€) denne alebo 1 milión rubľov (cca 11 600€) za mesiac.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Centrálna banka je očividne proti

Okrem iného centrálna banka odporúča komerčným bankám, aby preskúmali aj prípady, keď priemerný zostatok na konci každého dňa nepresiahne 10 % priemerného denného objemu transakcií v priebehu týždňa. Podozrivé kontá budú aj také, ktoré nebudú použité na zaplatenie účtov za energiu alebo za tovar a rôzne iné služby.

Ruská centrálna banka je nateraz proti legalizácii kryptomien. Ostatné orgány monitorujú webové stránky šíriace informácie o obchodovaní s kryptomenami a platformy poskytujúce prístup k rôznym službám. V júli tohto roku bolo vydané odporúčanie proti kótovaniu cenných papierov viazaných na krypto aktíva na ruských burzách.

Čítaj ďalej: Ako správne začať s obchodovaním kryptomien

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre