Ako na úspešné investovanie
Ako na úspešné investovanie, zdroj: shutterstock.com/MEE KO DONG

Investovanie do niečoho alebo obchodovanie na burze sa na prvý pohľad zdá veľmi jednoduché. Už len podľa informácií, ktorých je plný internet, sa dá na prvý pohľad usúdiť, že obchodovanie na burze a investovanie napríklad do kryptomien je veľmi jednoduché a vysoko ziskové. Opak je ale pravdou. Len na českej a slovenskej scéne existuje veľa brokerov a affiliate spoločností, ktoré ti budú tvrdiť, že na burze sa dá generovať vysoké zhodnotenie za krátky čas. Na čo si je potrebné dávať pozor? Nižšie nájdeš 5 rád, ktoré ti môžu pomôcť v tvojich investičných začiatkoch.

Investovanie – Nemaj vysoké očakávania

Keď už začneš s investovaním, je veľmi dôležité, aby si bol pozorný a opatrný. Brokerské spoločnosti, ktoré zahlcujú reklamami celý internet, tvrdia, že obchodovaním na burze môžeme všetci zarobiť milióny. Týmto spoločnostiam však ide predovšetkým o to, aby ťa donútili obchodovať s nimi čo najdlhšie, aby vytiahli z burzových poplatkov čo najviac peňazí. Predovšetkým však sledujú vlastný zisk. Podobne je to aj v prípade affiliatov na burzách ako napríklad Binance a BitMex.

Skúšaj a urob si vlastný názor

Aj keď môže úvod tohto článku pôsobiť veľmi negatívne, investovaním na burze sa dá reálne zarobiť. Je to ale postupný proces, ktorý zahŕňa budovanie úspešných stratégií nie na niekoľko dní ani mesiacov, ale rokov, dokonca desaťročí! Predstava, že bez predchádzajúcich skúseností urobíme napríklad zo 100 $ rok milión, je nezmyselná. V prvom rade je dôležité skúsiť urobiť prvú investíciu a vyskúšať tak nástrahy, ktoré so sebou nesie investovanie. Je úplný nezmysel na úvod začať s kapitálom v miliónoch eur alebo investovať všetko, čo mám. Na burze sa dá obchodovať s kapitálom napríklad vo výške 10 alebo 100 eur. Nikto, samozrejme, nespadol z neba, preto každá skúsenosť nás pomaly posúva ďalej.

Prečítaj si aj: Ako správne začať s obchodovaním kryptomien

Počítaj s rizikom

Nielen obchodovanie s kryptomenami, ale aj napríklad s akciami a zlatom, je vysoko rizikový druh investovania. S odstupom času začne každý začiatočník chápať, že byť úspešným znamená mať za sebou kopec tvrdej práce. Podľa štatistík, ktoré pravidelne analyzujú brokeri a analytici, len približne 10 % zo všetkých investorov a traderov je úspešných. Už len toto číslo nám dáva jasný signál, že dostať sa medzi tých najlepších 10 % je ťažká cesta. Samozrejme, netreba sa vzdávať po jednom alebo dvoch neúspešných obchodoch. Budovať úspešnú stratégiu je záležitosť realizovania tisícok obchodov.

StormGain

Zabezpeč si svoje peňaženky

Vo svete internetu sa pohybuje veľké množstvo hackerov, s ktorými bojuje snáď každý z nás a možno ani o tom nevieme. V prípade, že vlastníš peniaze na nejakej burze alebo peňaženke, tak prvoradé je mať svoje investície maximálne zabezpečené a zaheslované. Rovnako je veľmi dôležité dávať si pozor na výber burzy, kde chceš investovať alebo obchodovať.

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 90 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Používaj hardvérovú peňaženku

Najlepší spôsob, ako si bezpečne uchovať kryptomeny v dlhodobej perspektíve, je držať ich na hardvérových peňaženkách. Ide asi o najbezpečnejší spôsob úschovy našich mincí. Pokiaľ máš počítač zabezpečený silným antivírusom, tak je takmer 0 % šanca, aby si prišiel o svojej mince.

Záver k téme investovanie

Informácie v tomto článku sú čisto informačného charakteru a nie sú investičným poradenstvom. Každý z nás sa pri investovaní stretne s rôznymi nástrahami. Veľa z nás ma na začiatku vysoké očakávania a myslí si, že na burze len každý zarába milióny. K takýmto ziskom sa ale skutočne dostanú len tí najlepší a najskúsenejší. Preto jediná vec, o ktorú sa dá pri tradingu opierať, je: neustále sa vzdelávať a posúvať sa vpred. Výsledky sa vždy dostavia s odstupom času.

Čítaj ďalej: Money management na burze – základ eliminovania strát na burze

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.