Prekoná Solana hranicu 150 dolárov?
Prekoná Solana hranicu 150 dolárov? Zdroj: https://www.shutterstock.com/Shizume

V čase písania tohto článku dosiahla kryptomena Solana cenu 142 dolárov. Podarí sa Solane prekonať psychologickú hranicu 150 USD?

Solana prerazila rezistenciu

Kryptomena Solana bola posledné mesiace vo viacmesačnom klesajúcom trende. Najnižšie od svojho ATH (260 dolárov) klesol token SOL na 76 dolárov. Od tohto dna sa kryptomena odrazila a koncom marca otočila trendovú líniu, čo sa ukázalo v raste objemov a obchodov. Cena kryptomeny narástla o 25 % a dosiahla úroveň 135 USD, čím sa dostala blízko k psychologickej úrovni 150 USD.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Je Solana stále bullish?

Z technického hľadiska sa pohyb tokenu SOL nad rezistenciu zhodoval s býčím prechodom medzi jeho dvoma kľúčovými kĺzavými priemermi: 20-dňovým exponenciálnym kĺzavým priemerom  a 50-dňovým EMA. Na grafe sa vytvoril tiež dôležitý technický ukazovateľ: zlatý kríž (ang. golden cross). Ten sa vyskytuje vtedy, keď krátkodobý kĺzavý priemer aktíva preskočí nad jeho dlhodobý kĺzavý priemer. Tradiční analytici považujú vytvorenie zlatého kríža za nákupný signál.

Čítaj tiež: Prečo je posledná korekcia pre Bitcoin pozitívna?

V minulosti stret EMA 20 a EMA 50 v auguste 2020 mohol stáť za 650-percentným rastom tokenu SOL na 267 USD, samozrejme, popri ďalších technických a fundamentálnych faktoroch. Zlatý kríž ako taký zvyšuje pravdepodobnosť pokračovania rally Solany, ako aj jej prelomenie línie klesajúceho trendu.

Graf: SOL/USD, 1D, Zlatý kríž.
Graf: SOL/USD, 1D, Zlatý kríž. Zdroj: Tradingview

Vyhliadky na rast sa ešte zvýšia, ak sa dá veriť technickému fraktálu, na ktorý upozorňuje spoločnosť Delphi Digital. Spoločnosť zaoberajúca sa výskumom kryptomien zdôraznila koreláciu medzi cenou tokenu SOL a kombináciou jeho dvoch technických ukazovateľov: S/R flip a RSI. Je pozoruhodné, že prvýkrát, keď RSI Solany vyskočilo nad 70, teda do prekúpenej oblasti, po silnom vzostupnom trende – vďaka čomu sa prelomil aj klesajúci trend – SOL mal tendenciu pokračovať v raste napriek tomu, že jeho RSI konsolidoval nižšie alebo do strán.

Pokiaľ by nenastal očakávaný rast, je v hre scenár, ktorý je však stále bullish. Solana môže po odmietnutí opätovne otestovať 120 USD ako svoj dočasný support. V súčasnosti je cena tokenu SOL 137.

Čítaj ďalej: TOP kryptomeny, ktoré za posledný týždeň urobili šialený zisk o stovky percent