Bitcoin a pozitívna korekcia.
Bitcoin a pozitívna korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Bitcoin sa konečne mierne prepadol smerom nadol po tom, čo bol počas väčšej časti tohto týždňa v býčom trende. Toto je však očakávaný vývoj pre digitálne aktívum. Zatiaľ čo niektorí na trhu polemizujú nad týmto klesajúcim trendom, je dôležité pozrieť sa na to, čo môže takáto korekcia znamenať. V časoch, ako sú tieto, môže priniesť viac úžitku ako škody.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoinoví investori sa boja riskovať – pákový efekt zostáva nízky

Je táto korekcia pre Bitcoin zlá?

Pre každé zotavenie smerom nahor je nevyhnutne potrebná korekcia. To môže byť dobré alebo zlé v závislosti od okolností okolo pohybov na trhu. Tentoraz Bitcoin začal trend obnovy potom, čo začiatkom tohto týždňa dosiahol výrazné zisky. Teraz to však na súčasnom trhu vyzerá ako dobrá vec vzhľadom na to, kde cena pristála.

Bitcoin bol počas svojho posledného nárastu schopný dosiahnuť cenu 48 000 $. To pomohlo upevniť miesto kryptomeny v bullish trende. Odraz ceny po korekcii však nebol zatiaľ výrazný.

Tieto druhy korekcií počas býčích trendov sú vždy dobré. Je to preto, že umožňujú indikátorom prekúpenosti zmeniť svoje hodnoty, aby sa opäť stali dostatočne dobrými pre investorov. Vydláždia tak cestu pre ešte viac peňazí, ktoré prídu na trh v dôsledku korekcie.

Bitcoin tesne nad supportom.
Bitcoin tesne nad supportom. Zdroj: TradingView

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Pokiaľ je Bitcoin schopný udržať sa nad 45 000 $ v bode 2, potom je sila stále pevne v rukách býkov, čo znamená, že kryptomena bude pravdepodobne pokračovať vo svojej súčasnej vzostupnej ceste. Ak sa tak stane, potom Bitcoin môže zaznamenať veľký skok nad 50 000 $.

Prečítaj si tiež – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre