[PREHĽAD TRHU] Dnešný rast BTC je iba špinavá manipulácia • Altcoiny konečne v zelenom

BITmarkets BITmarkets

Konečne nejaký pohyb! Bitcoin v skorých ranných hodinách zaznamenal výraznú pumpu. Na burze BitMEX o tretej ráno z ničoho nič behom jednej minúty vyskočil z 6450 $ na neuveriteľných 7136 $. 1h sviečka sa nakoniec uzavrela na hodnote 6730 $ a momentálne sa pohybujeme o cca osemdesiat dolárov nižšie.

Manipulácie na BitMEX-e

Tento prudký rast však vyzerá veľmi podozrivo. Udial sa totiž približne minútu pred plánovanou odstávkou burzy BitMEX (na ktorú sme upozorňovali vo včerajšom prehľade). Obchodníci naň ani nestihli zareagovať a museli čakať tridsať minút, než sa dostali k svojim účtom.

Tak prudký rast o 7% vystrieľal všetky stoplossy. Väčšina shortárov na BitMEX-e tak prišla o svoje pozície a časť portfólia. Bitcoin však ani zďaleka nebol jediný. Na BitMEX-e sa tiež obchoduje Cardano, Bcash, EOS, Ethereum, Litecoin TRON a Ripple. Všetky menové páry na BitMEX-e tesne pred odstávkou vykazovali podivné chovanie. Veď, pozrite sa na grafy:

Najviac to schytali kryptomeny Cardano (100% pumpa), TRON (220% pumpa) a Ripple (300% pumpa).

Ak chcete vedieť viac o celej manipulácii a jej dôsledkoch, prečítajte si tento článok.

Dominancia Bitcoinu naďalej rastie

Bitcoin je jednou z mála kryptomien, ktoré po odstávke BitMEX-u ostali v pluse. Momentálne sa pohybujeme o 200 $ vyššie, než včera a prerazili sme tak “nudné pásmo” v ktorom sme sa pohybovali posledné dva týždne.

Dominancia Bitcoinu stále rastie. Dnes sme pokorili 53%. Väčšina altcoinov je síce v zelených číslach ale Bitcoin jednoducho rastie rýchlejšie. Naďalej tak platí, že v tomto období jednoducho nedáva zmysel držať altcoiny.

Kedy dominancia Bitcoinu prestane rásť? To je otázka za milión. Teoreticky by sa tak mohlo stať po prekročení hranice 60 %. Tak tomu bolo aj koncom minulého roka. Nasledovať by mohlo krátke altcoin rallye, počas ktorého sa časť kapitálu preleje z Bitocinu do zvyšku trhu.

Páči sa vám tento článok? Takéto prehľady trhu robíme každý deň. prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne nám dajte like na facebooku, nech vám neujdú.

Altcoiny zaznamenali mierny rast

Väčšina altcoinov je dnes v zelených číslach. Ethereum oproti všerajšku posilnilo o 1,5%, Ripple o 2,2%, Bitcoin Cash o 2,8% a EOS dokonca o 4%. Šiesty Stellar dnes zaostáva za EOS o necelé dve percentá. Litecoin atakuje hladinu 60 $ a za posledných 24 hodín si pripísal 3,5%.

Rekordmani z TOP100

Najziskovejšie altcoiny

Dnešný deň sa nesie v znamení ziskov a niektoré shitcoiny zaznamenali celkom slušné zhodnotenie.

top5 alt

Najstratovejšie altcoiny

Na druhej strane máme najväčšie prepadáky dnešného dňa. Vzhľadom na to, že väčšina trhu je pozitívne naladená sme nezaznamenali žiadne veľké straty.

bottom5 altČlánky, ktorým by ste mali venovať pozornosť

Objem shortov Bitcoinu je nebezpečne vysoko. Spôsobia ďalšiu MEGA pumpu tak, ako v apríli? Hlasovať môžete v ankete na Trading11:

[ANKETA] Objem BTC shortov na Bitfinexe je na ATH – čaká nás ďalšia mega-pumpa?

Tešíte sa na prvé kryptomenové ETF-ká? A ste si istý, že je to dobrý nápad? Andreas má iný názor:

Andreas Antonopoulos: Bitcoin ETF nie je dobrý nápad

A keď sme už pri ETF-kách, tak SEC bude zajtra o jednom rozhodovať:

Vo štvrtok bude SEC rozhodovať o novom krypto-ETF

Nakoniec sa môžete pozrieť na zaujímavý web – tanglemonitor. Sledujte, ako sa v reálnom čase potvrdzujú transakcie na kryptomeny IOTA:

IOTA tangle transactions

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: