S istotou sa určite všetci zhodneme na tom, že kryptosvet je veľmi nebezpečný a plný hrozieb. Keďže je tento sektor neregulovaný, tak sa stále viac a viac podvodníkov snaží okradnúť nováčikov. Avšak to, čo najnovšie skúsili istí programátori, je drzosť najväčšieho kalibru. Veď posúďte sami.

Logo Etherea za 335€

Naivní investori boli opäť okradnutí (aj keď našťastie nie vo veľkom). Nebolo to prostredníctvom podvodu, kedy slávna osoba rozdáva Bitcoin alebo Ethereum”. Rovnako to nebol ani ten typ podvodu, pri ktorom ak pošlete 0,3 BTC na nejakú adresu, tak máte šancu vyhrať 10 BTC. Podvodníci boli v tomto prípade opäť veľmi vynaliezaví a neprestávajú udivovať svojimi pokusmi o kradnutie financií investorov.

Neznáma strana sa rozhodla vydať prostredníctvom Google Play Store aplikáciu, ktorá mala predávať Ethereum za 335 eur. V čase písania sa pritom cena jedného Etherea pohybuje iba na úrovni 240 eur. Čo je však najväčšou drzosťou je, že aj keby ste si takto chceli kúpiť predražené Ethereum, tak vám nič nepríde. Teda, aby sme boli úplne korektní, niečo vám príde. Nie je to však žiadna Ethereum adresa, ale iba logo samotnej kryptomeny. Celkovo drahá kúpa loga, ktorú si môžete stiahnuť kdekoľvek chcete.

Na problém upozornil Lukas Stefanko, ktorý je expertom na bezpečnosť v online svete. Dňa 14. augusta upozornil prostredníctvom svojho Twitter účtu na aplikáciu, ktorá mala v tom období zhruba 100 stiahnutí. Aplikácia bola pravdepodobne nasmerovaná na kórejských užívateľov, keďže popis bol v kórejčine.

Kto je na vine?

Samozrejme, okrem podvodníkov (tí sú na vine pochopiteľne najviac). Ako je však možné, že sa falošná aplikácia dostane tak jednoducho na Google Play Store? Sú ľudia, ktorí argumentujú tým, že Google sa až príliš spolieha na „úprimnosť” a nevinnosť vývojárov. Oproti tomu si Apple oveľa viac dáva pozor na to, čo vydá vo svojich iTunes, a preto sa prostredníctvom Applu dostane menej takýchto podvodov von. A keďže majú túto vedomosť aj podvodníci, oveľa radšej využívajú práve Google Play Store.

Záver

Niekedy je až úžasné, čo všetko sú podvodníci spraviť preto, aby dostali peniaze z nevinných ľudí. Stále však platí, že pokiaľ ste dostatočne opatrní, tak by ste sa minimálne takémuto trápnemu pokusu o podvod vyhli. My veríme, že naši čitatelia sú už natoľko zbehlí v kryptosvete, že na takýto podvod nenaleteli. Určite však nenaletíte na tento, pretože v čase písania sa už aplikácia nenachádzala v ponuke Google Play.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptovest.com