[PREHĽAD TRHU] Altcoiny ďalej klesajú • Najväčšia kryptoburza chystá odstávku

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Posledných 24 hodín na trhu s kryptomenami prinieslo mierny pokles väčšiny altcoinov. Tie zatiaľ konzistentne klesajú. Druhý najväčší coin – Ethereum – oproti včerajšku klesol o 3,5% na súčasných 280 $. Ripple je na tom o niečo lepšie. 1,35% prepad znamená o pol centa nižšiu hodnotu a s kapitalizáciou mierne presahujúcou trinásť miliárd dolárov sa drží na treťom mieste. Bitcoin Cash sa zatiaľ drží nad 530 $ a za posledných 24 hodín klesol o 2,81%.

EOS vs. Stellar – boj o piate miesto

Môže vás zaujímať – Vyšliapne si Stellar do TOP5?

EOS vs. StellarPiate a šieste miesto v rebríčku kryptomien zoradených podľa kapitalizácie držia technologické coiny EOS a Stellar. Rozdiel kapitalizácií týchto dvoch coinov sa za posledné dni zmenšil z miliardy na “iba” 250 miliónov. Oba Altcoiny síce klesajú, no zatiaľ čo EOS za posledný deň stratil takmer 5,5% hodnoty, Stellar iba 4%. Ak tento trend bude pokračovať, čoskoro by sa “raketka” mohla prebojovať do TOP5.

Kryptomeny EOS a Stellar môžete nakupovať na Binance.

Cena sa nemení, no dominancia Bitcoinu naďalej stúpa

btc dominancia kryptomeny

 

Investovať do altcoinov sa zatiaľ neoplatí. Coin no.1 – Bitcoin – totiž ovláda stále väčšie percento trhu. Dôvera investorov v ostatné kryptomeny sa oslabuje a dominancia Bitcoinu rastie. Dnes sa podľa stránky coincap.io pohybuje na hodnote 52,7%.

Dominancia zatiaľ rastie bez výraznejšej zmeny hodnoty Bitcoinu. 24h low – 6230 $ – dosiahol krátko po polnoci a high – 6526 $ – o ôsmej ráno. V čase písania tohto článku je na 6450 $. Oproti včerajšiemu dňu tak nezaznamenávame žiadnu zmenu. Na druhej strane altcoiny naďalej klesajú.

btc-usd bitfinex

BTC/USD Bitfinex – 6.8. – 21.8. 2018

Z dlhodobého hľadiska je dobrý čas na nákup Bitcoinu. Väčšina odborníkov sa síce zhoduje, že v roku 2018 by sme mohli klesnúť až na 4 200 $, ale support, na ktorom sa práve teraz nachádzame, trh testoval už niekoľkokrát a zatiaľ vždy vydržal.

Najväčšia burza na svete bude mať plánovanú odstávku

Zajtra o tretej ráno stredoeurópskeho času sa chystá plánovaná údržba burzy BitMEX. Spoločnosť to oznámila na svojom blogu.

“V stredu o 9:00 pekinského času (03:00 CET) BitMEX vykoná údržbu s cieľom vylepšiť rýchlosť burzového enginu. To vyžaduje presun fyzického serveru, takže bude nutná 30 min. odstávka všetkých služieb.”

Toto oznámenie sa rýchlo rozšírilo po internete a vyskytli sa rôzne konšpiračné teórie, podľa ktorých BitMEX využije odstávku na manipuláciu trhu a pozbieranie stop-lossov svojich zákazníkov.

Táto burza je od začiatku známa svojimi nekalými praktikami. Obrovské volume (na páre USD/BTX približne 3,6 miliardy dolárov) často využíva na manipulácie a pumpovanie/dumpovanie trhu a obchodovanie na BitMEX-e pripomína gambling v kasíne. Viac o BitMEX-e si môžete prečítať v tomto článku.

Máme sa teda báť? O katastrofické scenáre naozaj nie je núdza. S najväčšou pravdepodobnosťou ale ide naozaj iba o plánovanú údržbu. Pre prípad flash-crashu Bitcoinu však odporúčame nastaviť buy-ordery na ~5550 $ a 5050 $ (nie na BitMEX-e, ale na ostatných burzách – BitMEX bude mimo).

Rekordmani z TOP100

Najziskovejšie altcoiny

Väčšina altcoinov síce padá, no nájdu sa aj výnimky. Ziskových kryptomien je však oproti včerajšku výrazne menej a aj tie, ktoré rástli, nespravili žiadne závratné percentá.

 

top 5 gainers 21.8.

Za zmienku stojí aj Litecoin, ktorého hodnota sa oproti včerajšku prakticky nezmenila.

litecoin no changeNajstratovejšie altcoiny

Na druhej strane spektra máme coiny, ktoré klesli o viac než desať percent. Prvé dve priečky obsadili včerajší rekordmani, ktorí zmazali prakticky všetky zisky z posledných 48 hodín.

top5 losers 21.8.Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.