Predikcie do konca roka 2018 (časť 1.)

Novinky Ako to bude s kryptomenami v roku 2018?
Ako to bude s kryptomenami v roku 2018? Zdroj: shutterstock.com/r.classen
BitmarketsKvakomat mobil

Za minulý rok spravila väčšina kryptomien naozaj famózny posun vpred. Či už v technológii, spoluprácach, nových tímoch a projektoch alebo celkovo len v náraste ceny. Celková trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla z pôvodných 17,7 miliardy dolárov až na 630 miliárd dolárov. Rovnako dobre sa darilo aj najväčšej kryptomene – Bitcoin. Práve vďaka tomuto mohutnému rastu sa veľa ľudí snaží zistiť, čo môže prísť tento rok. Predikcie sú rôzne, nielen ohľadom Bitcoinu, ale celkovo aj o kryptomenách ako takých a preto si ich poďme predstaviť.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

1. Celková trhová kapitalizácia skončí nižšie ako minulý rok

Minulý rok boli kryptomeny jednoducho nezastaviteľné. Jeden z možných dôvodov mohol byť napríklad ten, že na kryptotrhoch sa pohybovalo málo inštitucionálnych investorov. Tým, že sa na trhu pohybovalo pomerne málo veľmi skúsených investorov, a neskúsení si nepripúšťali možnosť toho, že by ceny kryptomien mohli padať, tak mal kryptotrh iba jednu možnosť – stúpať.

A práve to sa v tomto roku mení. Už koncom minulého roku bolo umožnené obchodovanie na CMECBOE platformách, výrazne sa uľahčil vstup pre inštitucionálnych investorov do sveta kryptomien. Navyše tento rok sa konajú akési „preteky” o to, ktorá banka začne obchodovať s kryptomenami ako prvá (viac v tomto článku). Vstup inštitucionálnych investorov by mal znamenať viac „férový” a vyrovnaný trh, v ktorom je možnosť shortu vnímaná rovnako ako možnosť long pozície. To by však mohlo spôsobiť, že by sa tento rok mohla celková trhová kapitalizácia držať nižšie, ako to bolo minulý rok.

2. Hodnota Bitcoinu padne o polovicu

Najvyššia cena Bitcoinu v tomto roku bola takmer 17 500 dolárov. Takže je viac ako jasné, že Bitcoin už stratil polovicu svojej pôvodnej hodnoty. Pri aktuálnej hodnote, ktorá sa pohybuje medzi 7 000 až 8 000 dolármi, však nemusíme ani zďaleka končiť. Nikto nechce tvrdiť, že Bitcoin pôjde s určitosťou pod 5 000 dolárov (a možno ešte nižšie). Avšak aktuálny rok nás presviedča o tom, že v kryptomenách je možné všetko.

Jedným z dôvodov by však mohli byť napríklad regulácie. Ak by sa v štátoch ako Kórea alebo USA zaviedli prísnejšie pravidlá spojené s kryptomenami, Bitcoin by mohol ešte utrpieť stratu na cene. To by sa však mohlo (a pravdepodobne aj bude) týkať aj všetkých ostatných kryptomien.

3. Niektorá kryptomena predbehne Bitcoin

Príde na flippening už tento rok? Možné to je. Najväčším adeptom na flippening je pochopiteľne Ethereum, ktoré je v trhovej kapitalizácii na druhom mieste. Dôvodov na to by mohlo byť viac ako dosť. Celý tím okolo Etherea prejavuje nadmernú vôľu danú kryptomenu vylepšiť a posúvať vpred (viac si môžete prečítať napríklad v tomto článku).

Takisto by mu mohla pomôcť aj EEA (The Enterprise Ethereum Alliance), ktorá má už teraz viac ako 500 veľmi silných a zvučných organizácií. Nachádzajú sa medzi nimi organizácie z rôznych odvetví, ktoré testujú blockchain (ale aj smart kontrakty) Etherea v praxi, na rôzne malé projekty.

Ethereum však nemusí byť jediným kandidátom na prekonanie Bitcoinu. Sú rôzne iné meny, ktorým by sa to mohlo podariť. Aktuálne na treťom mieste je Ripple a hneď pod ním je Bitcoin Cash, ktorý tiež určite nemôžeme úplne vylúčiť ako možného kandidáta.

4. Amerika príde s jasnými reguláciami

Už koncom minulého roka, kedy sa konalo stretnutie SEC (Securities and Exchange Commision), ktoré dopadlo pomerne nejasne, avšak určite nie zle, je isté, že regulácie prídu. Jediné, čo z toho stretnutia reálne vzišlo je to, že riziko pri investovaní nesie kupujúci a že zásah SECu by bol takmer nereálny, pretože kryptomeny presahujú hranice Spojených Štátov. Takéto vyjadrenia však mohli byť vnímané aj ako akési „volanie o regulácie.”

Washingtonu D.C. sa nemusia pozdávať najmä anonymné kryptomeny, kedže neumožňujú sledovať pohyby peňazí/kryptomien medzi užívateľmi. Je možné, že sa časom USA rozhodne prijať určité typy verifikácií pri zakladaní účtov. Tak by mohli vlády a štátne orgány nielen v USA, ale aj po celom svete sledovať transakcie medzi užívateľmi.

Záver

Máme pre vás pripravené ešte ďalšie tri možné scenáre, ktoré sa môžu tento rok udiať. Predstavíme vám ich v pokračovaní tohto článku. Určite však bude veľmi zaujímavé sledovať to, ako sa v skutočnosti dané predikcie vyvinú. Máte nejaké predikcie na koniec roka aj vy? Ak áno, neváhajte nám ich napísať do komentárov nižšie.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
fool.com

Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.