SEC: Kryptomenové burzy sú ako
SEC: Kryptomenové burzy sú ako "Divoký západ." Zdroj: shutterstock.com/dennizn

Aj keď sú kryptomeny momentálne najmä v pohybe do strany, boom v minulom roku spôsobil obrovský nárast investorov. Spoločne s tým musel narásť aj počet búrz. A práve preto sa o burzy začínajú vo veľkom zaujímať aj veľké inštitúcie, ako napríklad SEC. Americká Security and Exchange Commission (SEC) si preto myslí, že najlepšie pre kryptoburzy je, aby sa začali čo najskôr „podobať na tradičné burzy.“

Kryptotrhy sa podobajú na “Divoký západ”

Áno, nájdu sa aj regulátori, ekonómovia, experti alebo analytici, ktorí si stále myslia, že trhu s kryptomenami chýba poriadna regulácia alebo dohľad. V jednom aktuálnom vyhlásení od VentureBeat bolo napísané, že kryptotrh sa podobá „Divokému Západu“. Brett Redfearn, jeden z členov U.S. Security and Exchange Commision, sa vyjadril, že SEC sa obáva najmä o manipuláciu kryptotrhu, cyber bezpečnosť, podvody, pranie špinavých peňazí alebo financovanie terorizmu. V jednom zo svojich článkov sa Brett Redfearn vyjadril:

„Nie som si úplne istý, ako by sa všetky pravidlá dali pretaviť do kryptotrhu, ale určite sa na dnešných burzách (najmä s cennými papiermi) nachádzajú určité pravidlá a princípy, ktoré by sa dali aplikovať z tradičných trhov do kryptotrhov.“

SEC sa však nezaujíma iba o kryptomeny a kryptomenové burzy. U.S Security and Exchange Commision sa rovnako veľmi pozorne snaží monitorovať situáciu okolo Initial Coin Offering (ICO) a predpredaje tokenov.

SEC sleduje ICO

Už v minulosti sa SEC niekoľkokrát vyjadril, že situáciu okolo ICO pozorne sleduje a že investori do týchto ICO by mali byť veľmi, veľmi opatrní. Regulátori v Amerike sa obávajú najmä faktu, že aj napriek tomu, že by ICO mali spadať do kategórie securities (akciové papiere), nie všetky majú rovnaké vlastnosti a podliehajú rovnakým reguláciám ako securities.

Niektorí experti z kryptosveta si napríklad myslia, že pokiaľ sa utvorí aspoň štruktúra možných regulácií, kryptomeny z toho budú iba profitovať. Je to tak najmä preto, že vhodné regulácie by mohli prilákať pozornosť tradičných investorov. Investovanie by totiž mohlo vyzerať oveľa bezpečnejšie a menej riskantne práve v očiach týchto investorov.

Záver

Či sa kryptomenové burzy skutočne začnú podobať na tie tradičné nie je jasné. Je veľmi pravdepodobné, že by tak priniesli viac investorov do kryptomenového sveta. S prílevom nových investorov a financií by prišlo určite viac stability a menej volatility do kryptotrhu. Ako by sa ale dali skutočne dobre nastaviť regulácie, aby to na kryptotrhoch nevyzeralo ako na „Divokom Západe?“ Ako by podľa vás mali vyzerať ideálne regulácie na burzách? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás sledujte na facebooku.

Zdroj: 
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance