Bitcoin zaznamenal pokles transakčných poplatkov
Bitcoin zaznamenal pokles transakčných poplatkov. Zdroj: Shutterstock, FGC

Binance

Transakčné poplatky v sieti Bitcoin dosiahli desaťročné minimum. Čo je dôvodom tohto stavu a ako to ovplyvňuje obchodníkov?

Bitcoin dosiahol pokles transakčných poplatkov

Náklady na presun BTC v sieti dosiahli 10-ročné minimum. S touto zaujímavou správou prišla ako prvá populárna spoločnosť Galaxy Digital. Zníženie transakčných poplatkov bolo zrejme najviac ovplyvnené celkovým zlepšením protokolu a taktiež správaním ťažiarov.

Priemerný transakčný poplatok v sieti BTC tak v roku 2022 klesol na približne 2,06 USD. Medián predstavuje hodnotu 0,59 USD.

Vývoj transakčných poplatkov v sieti BTC
Vývoj transakčných poplatkov v sieti BTC. Zdroj: CoinMetrics

Prečítaj si tiež: Kľúčový indikátor sa otočil po 4 mesiacoch a hovorí, že Bitcoin bude rásť

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Vedúci výskumu Galaxy Digital Alex Thorn uviedol, že takýto pokles poplatkov nebol zaznamenaný už 10 rokov.

„Dôvodom číslo jeden, prečo si myslím, že sú poplatky také nízke, je to, že sme v máji zaznamenali 50 % prepad ceny, čo absolútne zdecimovalo záujem maloobchodníkov.“

Poplatky v sieti (oranžová farba), aktívne adresy (modrá), počet transakcií (fialová) a cena BTC (sivá)
Poplatky v sieti (oranžová farba), aktívne adresy (modrá), počet transakcií (fialová) a cena BTC (sivá). Zdroj: Glassnode.

„To bol podľa môjho názoru pravdepodobný začiatok medvedieho trhu a aj napriek nárastu cien sme videli, že sa veľké množstvo ľudí finančne popálilo, a teda odišlo z trhu.“

Eric Yakes, autor knihy The 7th Property: Bitcoin and the Monetary Revolution, uviedol:

„Sme svedkami štrukturálnej zmeny v dynamike trhu a historické korelácie si zachovávajú malú hodnotu. 70 miliónov dolárov získaných spoločnosťou Lighting Labs na vytvorenie stablecoinu a protokolu aktív je kľúčovým vývojom pre Bitcoin. Je dôležité, aby mali transakčné poplatky stále nižšiu tendenciu, pretože sú hlavným obmedzením škálovania siete decentralizovaným spôsobom.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre