Veľryby predávali Bitcoin
Veľryby predávali Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Tex vector

Binance

Bitcoin (BTC) opäť obchoduje pod hranicou 47 000 USD a odborníci diskutujú o rôznych faktoroch, ktoré mohli prispieť k nedávnemu poklesu alebo by mohli ovplyvniť cenu v blízkej budúcnosti.

Jedným z týchto faktorov je správanie veľrýb počas predchádzajúceho týždňa. Konkrétne, približne 16 bitcoinových veľrýb opustilo sieť alebo prerozdelilo svoje zásoby BTC. Stalo sa tak počas predchádzajúcich siedmich dní, zdôraznil kryptoanalytik Ali Martinez vo svojom tweete zo 4. apríla. Tieto veľryby sú definované ako používatelia, ktorí majú vo svojich kryptomenových peňaženkách aspoň 1 000 BTC.

Nasledujúci graf z Glassnode ukazuje neustály pokles počtu adries so zostatkom 1 000 BTC alebo vyšším od konca marca. Dňa 3. apríla to bolo 2 255, zatiaľ čo 28. marca to bolo zhruba 2 271, čo znamená zníženie o 16 adries.

Peňaženky s viac ako 1 000 BTC
Peňaženky s viac ako 1 000 BTC. Zdroj: Glassnode

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin vs. Ethereum – ktorá kryptomena má lepší výkon a kam investovať

Bitcoin opúšťajú niektoré veľryby

Vzhľadom na cenu Bitcoinu v čase písania článku to znamená, že veľryby, ktoré držali spolu najmenej 735 miliónov dolárov (pravdepodobne viac) v najväčšej kryptomene podľa trhovej kapitalizácie, opustili sieť alebo prerozdelili svoju ponuku. Medzičasom sa cena BTC posúva bokom a snaží sa udržať support na 45 500 $.

Prečítaj si tiež – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre