Kryptomena narástla o 250%
Kryptomena narástla o 250%. Zdroj: shutterstock.com/Bigc Studio/wut62

Pravidelne vás informujeme o kryptomenách, ktoré dokážu za pomerne krátky čas vytvoriť vysoké zhodnotenie. Výnimkou nie je ani stacks (STX), ktorý sa zhodnotil o 250 % len v priebehu dvoch týždňov. Čo stojí za týmto raketovým vzostupom a oplatí sa ešte naskakovať do rozbehnutého vlaku?

Čo je stacks?

Stacks predstavuje riešenie prvej vrstvy, ktoré je navrhnuté tak, aby prinieslo inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (DApps) do bitcoinu, pričom sú aplikácie plne modifikovateľné. Token STX je využívaný na poháňanie zmlúv, spracovanie transakcií a registráciu nových aktív v blockchaine. Ak sa zaujímate o porovnanie riešení vrstvy 1 a 2 odporúčame vám prečítať si článok Riešenia vrstvy 2 sú budúcnosťou kryptomien. Prečo?

Ako vidíme na grafe podľa TradingView, cena STX stúpla za 14 dní o takmer 250 % a konsoliduje blízko lokálneho maxima. Naposledy sa trhová cena obchodovala na rovnakej úrovni v máji 2022 počas korekcie. Rozdiel je ale v tom, že obchodné objemy stúpli na rekordné úrovne a preto je pradepodobné, že trend bude pokračovať.

STX patrí medzi najziskovejšie kryptomeny
STX patrí medzi najziskovejšie kryptomeny. Zdroj: TradingView

Napriek tomu neodporúčame naskakovať do rozbehnutého volatilného trendu, pretože riziko je veľmi vysoké. Naopak, potenciál zisku klesá s rastúcou hodnotou kryptomeny. Každý rastúci trend musí vychladnúť a obchodníci by nemali obchodovať na základe emócií, ktoré sú pri podobných trendoch stále prítomné. Ak sa viac zaujímate o emócie v obchodovaní, odporúčame vám prečítať si článok Ako strach a chamtivosť ovplyvňujú naše výsledky na burze.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo kryptomeny ako STX rastú?

Hlavným dôvodom prudkého nárastu STX je podľa správy Ambcrypto predovšetkým zvýšený dopyt po NFT Ordinals v blockchainovej sieti bitcoinu. Ďalším katalyzátorom je plánovaná aktualizácia siete 20. marca, ktorá bola oznámená 22. februára a má posilniť spojenie siete s bitcoinom.

Podľa údajov z CoinMarketCap je STX na 47. mieste v rebríčku podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 1,17 miliardy dolárov v čase písania článku. Denný objem obchodovania za 24 hodín klesol o 35,41 % na úroveň 351 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Kryptomena, o ktorej nikto nehovorí stúpla o 1 500 %