Protokol Solana
Protokol Solana. Zdroj: Shutterstock, WindAwake

Ak sledujete trh kryptomien na dennej báze, určite vám pred časom neunikla správa o výpadku siete Solana. Tento negatívny počin v tom momente dosť výrazne ovplyvnil väčšinu investorov, čo nakoniec vyústilo do obrovského výpredaja. Po dlhšej dobe sa prvýkrát k tejto situácii vyjadril aj CEO Solany, Anatolij Jakovenko.

Výpadok protokolu Solana

Septembrový výpadok tejto siete bol dosť nevídaným javom vo svete kryptomien. Solana bola mimo prevádzky celých 17 hodín a celý proces nastal po preťažení obrovským množstvom transakcií.

Mohlo by ťa zaujímať: Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Na nedávnej konferencii Solana Breakpoint sa k celej situácii vyjadril CEO siete, Anatolij Jakovenko. Na otázku, či môže sieť ešte niekedy v budúcnosti zlyhať, Jakovenko odpovedal:

„Neviem. Na tom však absolútne nezáleží. Pokiaľ existuje aspoň jedna kópia účtovnej knihy, finančné prostriedky sú stále v bezpečí a transakcie sa nakoniec aj tak spracujú.“

Podľa neho to ani nebol výpadok. V skutočnosti to vraj bolo iba mimoriadne dlhé čakanie medzi jednotlivými blokmi. Solana nebola offline. Iba nebol na 17 hodín potvrdený blok.

Prečítaj si tiež: SHIB je najväčší držaný ERC-20 token spomedzi top 1 000 veľrýb Etherea

Rýchlosť je rozhodujúca

Väčšina užívateľov blockchainových sietí oceňuje najmä rýchlosť vykonaných transakcií. A tento faktor môže byť rozhodujúci aj v prípade SOL.

„Má to význam pre ľudí, ktorým naozaj záleží na doručení správ do 40 milisekúnd. Takže z hľadiska bezpečnosti pre finančné prostriedky v štáte to nemá význam. Z hľadiska reálneho využitia to však zmysel má,“ uviedol Jakovenko.

Neexistuje však žiadna záruka, že sa v budúcnosti tento výpadok opäť nezopakuje. Sieť totiž s určitosťou bude opäť vo fáze, keď bude musieť spracovať veľké množstvo transakcií.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre