Xbox NFT vyjadrenie
Xbox NFT vyjadrenie, zdroj: www.shutterstock.com/NatanaelGinting

Evolúcia hier prichádza a ťažko sa to prehliada. Svet virtuálnych hier a novodobého fenoménu, ktorý vystupuje pod názvom NFT (non-fungible tokens), momentálne nedá spať mnohým ľudom. Existujú veľkí nadšenci týchto nezameniteľných tokenov, ale, samozrejme, aj skeptici, ktorí celému tomuto „hypu“ vôbec neveria.

Do tej druhej skupiny patrí aj vysoký predstaviteľ spoločnosti Microsoft, konkrétne človek, ktorý má na starosti Xbox, Phil Spencer. Ten tvrdí, že „NFT sú exploatačné a stratili zmysel ozajstnej zábavy.“ Spencer okomentoval a vysvetlil svoj skepticizmus na adresu nezameniteľných tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať: Pôjde Bitcoin na 100k? Otvorený záujem o nákupné opcie prudko rastie!

Šéf Xboxu si to ešte dobre premyslí…

„Čo si osobne o NFT myslím je to, že sa okolo ich existencie momentálne vyskytuje veľa špekulácií a experimentovania. Poniektoré môžu mať pre niekoho reálnu hodnotu, ľudia sú kreatívni. Avšak väčšinou to, čo dnes vidím, mám pocit, že sa skôr využíva proti ľudom, ako by to malo byť o zábave,” komentuje Phil Spencer.

Šéf Xboxu dodal, že nie je úplne proti všetkým NFT, no len voči tým, ktoré sa dajú „zneužívať”.

Ako hlavný predstaviteľ Xboxu spadajúci pod spoločnosť Microsoft, majú jeho slová určitú váhu vo svete „gamingu“. Xbox a jeho herné konzoly majú po Playstatione druhý najväčší podiel na svetovom trhu. Preto vyjadrenia a možné ignorovanie alebo dokonca  nepovolenie používania NFT v hrách môže výrazne ovplyvniť budúcnosť týchto tokenov. Avšak na druhej strane môžu vzniknúť nové spoločnosti, ktoré sa chopia tejto príležitosti. Alebo si na plecia všetko zoberie Playstation, čo je ale menej pravdepodobné.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

NFT „boom“

Fenomén NFT prišiel na svet okolo roku 2015. Avšak tento boom prišiel až tento rok a hodnota trhu vyletela do miliardových hodnôt.  Tokeny sú najviac obľúbené práve v hernom priestore. Vznikajú blockchainové hry či hry na princípe play to earn. Tie pripravujú hráčov na éru videohier. Avšak ako to celé dopadne ukáže budúcnosť.

Zdá sa, že úloha blockchainu pri transformácii herného trhu sa zintenzívňuje prostredníctvom GameFi, a to sa týka najmä financovania hier. Za poslednú dobu sme videli oznámenia o takýchto hrách od niekoľkých spoločností. Jednými z najpopulárnejších sú Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) či vesmírna hra Star Atlas.

Čítaj ďalej: Prichádza nové NFT trhovisko od spoločnosti GameStop – veľká transakcia LRC tokenov otvára špekulácie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre