Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

Novinky Hodleri odmietajú predávať BTC na ATH
Hodleri odmietajú predávať BTC na ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Nico Bekasinski
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Údaje naznačujú, že BTC investori, ktorí nakupovali na historických maximách v roku 2017 a vyššie, stále nepredali. Podľa metriky HODL Waves tvoria mince, ktoré sa naposledy pohybovali za posledných šesť až dvanásť mesiacov, najväčšiu časť ponuky BTC.

Kupujúci BTC držia nervy

Napriek silným ziskom a rovnako silným korekciám v roku 2021 tí, ktorí vstúpili na trh alebo pridali pozície v novembri 2020 alebo neskôr, odmietajú predaj.

Tzv. HODL vlny sledujú distribúciu nevyčerpaných transakčných výstupov (UTXO). Ukazujú, že ponuka kontrolovaná týmito 6- až 12-mesačnými „hodlermi” sa zvýšila – z 8,7 % na začiatku júna na 21,4 % k 17. novembru.

Zároveň sa počet mincí držaných niekoľko rokov znížil len mierne. To poukazuje na to, že sa uskutočnil mierny predaj, a že s výnimkou skupiny na šesť až dvanásť mesiacov je odhodlanie investorov pevné.

Hodl vlny BTC

Hodl vlny BTC. Zdroj: Unchained Capital

Údaje podčiarkujú teóriu, že len málo vlastníkov Bitcoinu má v úmysle predávať za súčasné ceny, aj keď sú blízko historického maxima. Distribúcia mincí dlhodobými držiteľmi však nedávno začala. Naposledy sa tak stalo v novembri minulého roka, po čom cena raketovo rástla.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – Tretia najväčšia adresa BTC zvýšila množstvo mincí v držbe až o 207 bitcoinov

Býčí trh stále má kam ísť

Medzitým ďalšie čísla sledujúce „staršie” BTC tiež naznačujú, že najdlhší hodleri Bitcoinu budú naďalej hodlovať. Ako tento týždeň poznamenal on-chain analytik William Clemente, tok nečinnosti – trhová kapitalizácia Bitcoinu vydelená anualizovanou nečinnosťou – zostáva nízky v blízkosti historických maxím BTC/USD.

„Vidieť tok nečinnosti, ktorý je v súčasnosti nízky, čo znamená, že staršie mince zostanú relatívne nečinné,” dodal v stredu na twitteri.

Nečinnosť BTC

Nečinnosť BTC. Zdroj: William Clemente/ Twitter

Mohlo by ťa zaujímať – Predikcia modelu Stock to Flow sa stále drží koncoročnej ceny 135 000 USD – BTC musí narásť o 107%!

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.