Miliardár Stanley Druckenmiller opisuje rozdiel medzi Bitcoinom a zlatom počas inflačného býčieho trhu!
Miliardár Stanley Druckenmiller opisuje rozdiel medzi Bitcoinom a zlatom počas inflačného býčieho trhu!,zdroj: www.shutterstock.com/SerhiiBobyk

Miliardár Stanley Druckenmiller tvrdí, že počas inflačného býčieho trhu preferuje vlastniť Bitcoin namiesto zlata. Na druhej strane však vysvetľuje, že počas medvedieho trhu by radšej vlastnil zlato. Aké má dôvody?

Ako vníma Druckenmiller kryptomeny?

Stanley Druckenmiller sa podelil o svoj názor na investovanie do Bitcoinu a kryptomien v rozhovore pre Sohn Conference Foundation. Druckenmiller je predsedom a generálnym riaditeľom spoločnosti Duquesne Family Office LLC. Predtým bol výkonným riaditeľom v spoločnosti Soros Fund Management.

Miliardár v rozhovore vysvetlil, prečo si myslí, že vlastniť Bitcoin počas býčieho trhu je lepšie ako zlato: „Ak veríte, že budeme mať nezodpovednú menovú politiku a infláciu do budúcnosti a ak sa to deje v býčej fáze, je lepšie vlastniť Bitcoin. Na druhej strane, ak sa väčšina aktív nachádza v medvedej fáze, je lepšie vlastniť zlato. Začínam veriť tomu, čo vidím.

Podľa Druckenmillera je to teda tak, že ak budeme mať inflačný býčí trh, osobne bude preferovať investovanie do Bitcoinu viac ako do zlata.

Mohlo by ťa zaujímať: Do Kwon v obrovských problémoch! SEC vyhral súd a otvára tak dvere skupinovým žalobám

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Svetlá budúcnosť kryptomien

Pokiaľ ide o budúcnosť kryptomien, investor povedal: „Bol by som veľmi prekvapený, keby technológia blockchain nebola skutočnosťou a každodenným nástrojom v našej ekonomike. Povedzme za päť až desať rokov. Osobne určite považujem kryptografiu za zaujímavú a v súčasnosti sa zdá, že medzi kryptomenami a tradičnými trhmi vznikla silná korelácia.“

Okrem Druckenmillera sa pozitívne o budúcnosti Bitcoinu a sektoru kryptomien vyjadril aj Tim Draper. Ten nedávno zdvojnásobil svoju predpoveď ceny Bitcoinu a vidí ju na hodnote 250 tisíc dolárov. Čoraz viac osobností z ekonomiky či politiky vyjadruje optimistické názory na kryptomeny, bez ohľadu na súčasný medvedí trh.

Čítaj ďalej: Majú kryptomeny naďalej svetlú budúcnosť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance