Majú kryptomeny naďalej svetlú budúcnosť?
Majú kryptomeny naďalej svetlú budúcnosť? Zdroj: Shutterstock, Coyz0

Kryptomeny aktuálne prežívajú jeden z najsilnejších medvedích trhov v histórii. Logicky sa tak vynárajú otázky a dohady, či majú digitálne aktíva naďalej svetlú budúcnosť.

Kryptomeny a ich budúcnosť

Rok 2022 sa nesie v znamení strachu a obáv. Aké ďalšie prekvapenia si na nás chystá globálna ekonomika? Väčšina popredných analytikov a investorov sa zhoduje, že nás to najhoršie stále iba čaká.

Padá celý trh na čele s akciami, ale aj kryptomenami. Nemá to však byť naopak? Veď predsa to mala byť jedna zo základných vlastností kryptomien, ako nás ochránia pred infláciou, vojnou a bankami. No nedeje sa to. Aj preto im niektorí svetoví hráči na čele s Warrenom Buffettom predpovedajú pád až na samotné dno.

Prečítaj si tiež: Do Kwon v obrovských problémoch! SEC vyhral súd a otvára tak dvere skupinovým žalobám

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čoraz viac sa tak objavujú dohady o tom, ako hlboko kryptomeny ešte padnú. Support BTC na úrovni 30 000 USD už ani zďaleka nie je takou istotou, ako v minulosti. Kryptomeny na čele s Bitcoinom mali hlbokú a perfektnú myšlienku, ako ľudstvo oslobodiť od svetových bánk, ktoré už celé stáročia využívajú svoju moc. Mám pocit, že základná myšlienka kryptomien je už dávno stratená.

Ľudia považujú digitálne meny skôr za špekulatívne a vysoko rizikové aktíva, ktoré im môžu pomôcť zbohatnúť. To však nestačí. Toto nebol cieľ Satoshisho Nakamota. Bitcoin mal byť nezávislý a odolný voči politickým tlakom a rôznym globálnym problémom. Mal byť absolútnym a bezpečným prístavom.  Možno sa mýlim, no ľudia pomaly strácajú nádej voči Bitcoinu a iným silným kryptomenám. Samozrejme, o zániku alebo páde na nulu sa nedá zatiaľ hovoriť, no po udalostiach z minulosti to nie je nemožné.

Treba mať na pamäti, že kryptomeny pred pár rokmi a teraz vykazujú obrovské rozdiely. Základný stavebný kameň sa vytratil a je otázne, či sa vôbec dočkáme globálneho prijatia. V súčasnosti tak Bitcoin a altcoiny predstavujú zrejme najväčšie riziko.

Čítaj ďalej: CEO spoločnosti Blockchain.com: „Trh s kryptomenami aktuálne vstupuje do fázy zúfalstva“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance