Vývoj Cardana bol ovplyvnený pádom Terry
Vývoj Cardana bol ovplyvnený pádom Terry. Zdroj: Shutterstock, Satheesh Sankaran

Zakladateľ ekosystému Cardano Charles Hoskinson sa opäť podelil o svoje názory na aktuálny vývoj Cardana, ktorému šéfuje. Nezabudol spomenúť aj kolaps projektu Terra.

Vývoj Cardana poznačil nedávny kolaps

Hoskinson prezradil, že historický pád ekosystému Terra do značnej miery ovplyvnil vývoj natívneho tokenu ADA, ktorý aktuálne figuruje na 6. priečke v rebríčku podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Vlnový efekt pádu algoritmického stablecoinu UST prinútil vývojárov Cardana k omnoho väčšej opatrnosti pri nadchádzajúcom upgrade Vasil.

Naši inžinieri sú práve teraz hlboko zaneprázdnení, keďže tvrdo pracujú na aktualizácii Vasil. Čaká ich obrovské množstvo práce, obrovské množstvo testovania.“

Prečítaj si tiež: Burza Binance rozdá novým používateľom až 45 000 tokenov SHIB

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

„Po kolapse projektu LUNA sme sa rozhodli pridať ďalší testovací zväzok k tomu, čo robíme, a niektoré veci si musíme naozaj dôkladne premyslieť. Zaberá to trochu viac času, ale usúdili sme, že hojnosť opatrnosti sa v týchto dňoch dobre vypláca.“

Čo má priniesť Vasil? Zrejme najočakávanejšie je výrazné zlepšenie škálovateľnosti a taktiež zlepšenie jazyka inteligentných zmlúv – Plutus. Koniec júna tak bude pre Cardano naozaj nesmierne dôležitý.

Hoskinson sa netají tým, že zastáva jednoznačný postoj v otázke regulácie kryptomien. Nedávne vyjadrenia senátoriek v USA považuje za obrovský krok vpred.

„Úprimne povedané, je to obrovský krok vpred. Je to príklad toho, že Washington skutočne počúval priemysel. A zaoberal sa ľuďmi. A nepriklonil sa k tej či onej šialenej norme a nezachytil to nejaký lobista a nepremenil to na nejaké toxické monštrum, ktoré by zvýhodňovalo len jedného aktéra pred druhým. Dúfam, že v priebehu nasledujúcich 12 až 24 mesiacov, ak budeme všetci spolupracovať, sa nám konečne podarí niečo schváliť a potom to bude hotové. Skutočne máme základ regulácie, ktorá nie je rušivá a umožňuje nám ako odvetviu inovovať.“

Regulácie podľa Hoskinsona musia byť jasné a zreteľné. Samozrejme, očakáva sa aj zodpovedné zdaňovanie kryptomien, ktorému sa, žiaľ, vyhnúť nedá. Je teda otázkou času, kedy sa celý tento proces dostane do finále.

Čítaj ďalej: 7 znakov, ktoré naznačujú nezastaviteľnosť ekosystému Cardano

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance