Bitcoin je pod ma200
Bitcoin je pod ma200. Zdroj: Shutterstock.com/Beautyimage

Bitcoin sa pohráva s kľúčovým supportom, na ktorom zatiaľ stojí, a zdá sa, že korekcia neustupuje a bude pokračovať. Preto sa v dnešnej analýze pozrieme na medvedie scenáre, kde by cena mohla ešte spadnúť. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým mierne klesla na súčasných 45,84 %.

BTC sa v čase písania obchoduje za 21 250 $ a odraz od MA200 bol minimálny. Bude nás predovšetkým zaujímať uzatvorenie close ceny týždennej sviečky nad alebo na tomto indikátore. V opačnom prípade budeme svedkami pokračujúcej korekcie. Kde táto korekcia môže pokračovať a kde sa nachádzajú supportné hladiny?

Bitcoin pod MA200
Bitcoin pod MA200. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež – Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Bitcoin je aktuálne pod MA200

Najbližší support sa nachádza okolo oblasti 19 000 $ až 20 000 $. Mnoho analytikov považuje práve túto oblasť za konečnú pre korekciu. Ide o oblasť predošlého ATH. Bitcoin by sa tak prvýkrát v histórii dotkol ATH predošlého cyklu. Čo však v prípade, ak cena tento support neudrží? Najviac medvedí scenár sledujem na 12 000 $.

Práve na zóne od 12 000 $ a nižšie začína masívny objem transakcií, ktorý by pravdepodobne korekciu zastavil. Tieto objemy sú niekde dokonca 20X väčšie ako počas posledných 2 rokov. Taktiež by Bitcoin prvýkrát vstúpil do cenovej oblasti predošlého cyklu.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin stále nedosiahol dno. Tu je dôvod, prečo cena môže dosiahnuť 20 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance