Bitcoin opäť klesá, smerujeme k historickej hladine, kde sa rozhodne
Bitcoin opäť klesá, smerujeme k historickej hladine, kde sa rozhodne. Zdroj: https://www.shutterstock.com/ImageFlow

Bitcoin dnes ráno začal rapídne opäť klesať. Pokles začal v noci z 12. na 13. júna a strhol Bitcoin už na cenu 24 400 dolárov. Aké sú dôvody tohto poklesu a kam až kryptomena môže klesnúť?

Bitcoin na 24 000

Bitcoin otvoril ďalší týždeň poklesom. Po víkende, počas ktorého sa kryptomena obchodovala v rozpätí 28- až 27-tisíc, začal ďalší pokles. Tentokrát Bitcoin dosiahol hladinu okolo 24 400. V čase písania článku nič nenasvedčuje tomu, že by sa pokles mal zastaviť. Spolu s BTC klesla aj druhá najväčšia kryptomena Ethereum, ktorá sa aktuálne obchoduje za 1255 dolárov.

Podľa agentúry Bloomberg ide o najväčší pokles od decembra roku 2020. Spolu s kryptomenami klesajú aj akcie a indexy. Príčinou je väčšia inflácia v Amerike, než bola pôvodná prognóza. Tá očakávala, že vrchol dosiahla inflácia v USA v marci, no tento predpoklad sa ukázal ako nesprávny. Reakciou je teda pokles na všetkých trhoch. Kde sa pokles môže zastaviť?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: World Bank znížila prognózu globálneho rastu, varuje pred stagfláciou

Bitcoin má kam klesnúť

Bitcoin a kryptomeny reagujú na negatívnu správu, no tá nemusí byť posledná. V stredu FED rozhodne, ako sa bude budúci mesiac zvyšovať základná úroková sadzba. Toto rozhodnutie bude ovplyvnené práve vyššou, 8,6-percentnou infláciou, čo indikuje, že môžeme čakať aj agresívnejšie zvýšenie sadzieb. To sa negatívne môže prejaviť práve v ďalších poklesoch na všetkých trhoch.

Graf: BTC/USD. 1.D
Graf: BTC/USD. 1.D. Zdroj: Tradingview

Bitcoin pomaly, ale isto smeruje k historickému supportu okolo 22 000. Tento support predstavuje týždennú MA200 a v minulosti sa BTC od tejto hladiny zvykol odraziť. Čo sa však udialo v minulosti nemôže byť relevantné automaticky aj pre súčasné podmienky, keďže makroekonomické fundamenty sú oveľa vážnejšie, než kedykoľvek predtým. Bitcoin preto teoreticky môže klesnúť aj nižšie. Podľa niektorých na 20 000, podľa iných až na 16- alebo 15-tisíc.

Čítaj ďalej: Amerika má najvyššiu mieru inflácie od roku 1981!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance