Kryptomena, ktorá by nemala chýbať v tvojom portfóliu

Altcoiny Kryptomena monero nesmie chýbať v portfóliu
Kryptomena monero nesmie chýbať v portfóliu. Zdroj: shutterstock.com/create jobs 51/Boule
BITmarkets BITmarkets

Všeobecne platí, že najlepšie je držať v portfóliu kryptomeny s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Preto by každý kryptomenový obchodník mal vlastniť predovšetkým bitcoin, ethereum, binance coin a cardano. Dnes sa ale pozrieme na monero (XMR), ktoré je síce v rebríčku podľa CoinMarketCap nižšie, no určite by nemalo chýbať v žiadnom portfóliu.

Monero bolo spustené v roku 2014 a hlavným cieľom je uskutočňovanie úplne anonymných transackcií na blockchaine. Ide o najväčšiu anonymnú menu vôbec. Na rozdiel od väčšiny kryptomien je monero navrhnuté tak, aby zakrylo odosielateľa aj príjemcu pomocou pokročilej kraptografie.

Niektoré centralizované burzy a obchodné platformy dokonca zakazujú obchodovanie anonymných mien, z dôvodu neschopnosti vystopovať históriu transakcií. Podľa údajov z TradingView, sa trhová cena v čase písania článku nachádza na úrovni 155 dolárov, čo je presne o 70 % nižšie od maxima z mája 2021.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Monero je kľúčom k anonymite

Tak ako väčšina kryptomien, aj monero sa nachádza na spotovom trhu v akumulačnej zóne, po ktorej by mal nasledovať nový bullrun. Ale držanie monera je predovšetkým výhodné vďaka anonymite, ktorá je pre mnohých nevyhnutná bez ohľadu na to, či je trh rastúci alebo klesajúci.

Monero v akumulačnej fáze

Monero v akumulačnej fáze. Zdroj: TradingView

Ak sa napríklad obchoduje s bitcoinom, je pomerne jednoduché zistiť v blockchaine históriu mince. V sieti síce nie je zapísané meno osoby alebo trvalé bydlisko, no adresa príjemcu aj odosielateľa je verejne dostupná, pričom zápis obsahuje aj čas a objem transakcie. Ak ale držíte monero, vaše transakcie budú anonymné.

Ak vás zaujímajú aj ďalšie kryptomeny, ktoré sa oplatí držať v portfóliu, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Podľa údajov z CoinMarketCap, monero dosahuje v čase písania článku trhovú kapitalizáciu 2,8 miliardy dolárov a nachádza sa na 26. mieste. Denný objem obchodovania klesol o 16 % na úroveň 76,3 milióna dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano je pripravené vyrásť až o 1 000 % – toto sú hlavné dôvody

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul