Cardano je pripravene na rast
Cardano je pripravene na rast. Zdroj: shutterstock.com/JLStock/Quality Stock Arts

Cardano patrí ku najhorúcejším adeptom na zhodnotenie počas nasledujúcich mesiacov. Okrem fundamentov sa na Cardane začína opäť otáčať trend do rastúceho. Oplatí sa do kryptomeny v súčasnosti investovať?

Cardano je po korekcii pripravené na rast

Zatiaľ, čo cena cardana počas januára a februára narástla o 70 %, tak posledný mesiac sa kryptomena dostala do korekcie. Cena sa aktuálne nachádza na 33 centoch, čo je dlhodobý podpriemer. Historické maximum sa vytvorilo ešte v roku 2021 na 3,1 dolároch. Ku historickému maximu má potenciál urobiť takmer 10-násobné zhodnotenie.

Aktuálna cena Cardana
Aktuálna cena cardana. Zdroj: tradingview.com

Cena sa v súčasnosti po poklese pohybuje v konsolidujúcej štruktúre. V rozpätí od 0,3 po 0,35 dolára. Postupne rastie spoločne s bitcoinom, ktorý aktuálne reaguje rastom na záchranný balík od Americkej centrálnej banky. Pokiaľ bude bitcoin pokračovať v raste, tak je vysoká pravdepodobnosť, že aj ostatné altcoiny, vrátane cardana, porastú.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cardano ohlasuje dôležitú aktualizáciu

Cardano prichádza s novou verziou 1.35.6. Aktualizácia prináša funkciu dynamickej siete Peer to peer (P2P). Po takmer 3 rokoch sieť prechádza z hybridného fungovania na P2P. V budúcnosti sa očakáva ďalší prechod na Ouroboros Genesis infraštruktúru. Vďaka aktualizáciám patrí cardano ku najrýchlejšie rozvíjajúcim sa kryptomenám vôbec

V blogu sa uvádza: 

„P2P umožňuje sofistikovanejšie konfigurácie pre priame partnerské vzťahy medzi SPO. Napríklad, ak dve SPO chcú udržiavať spojenie medzi svojimi relé a každá má dve relé, môžu nakonfigurovať skupinu partnerov, ktorá uvedie dve relé ostatných SPO, ale s cieľom, aby existovalo aspoň jedno spojenie. To znamená, že nie je potrebné nadmerné poskytovanie a SPO stále získajú automatické prepnutie pri zlyhaní, ak dôjde k výpadku jedného relé. Pri statickej konfigurácii si človek musel vybrať medzi uvedením iba jedného, ​​a teda nezískanie odolnosti alebo vymenovaním oboch a nadmerným poskytovaním (použitím viacerých zdrojov).“

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Cardano predstavuje stabilitu

Cardano patrí dlhodobo ku najstabilnejším kryptomenám. Drží sa podľa rebríčka Coinmarketcap prakticky od spustenia siete medzi top 10 najlepšími projektami. Jeho marketcap je v čase písania článku 15 miliárd dolárov. Zároveň je niekoľko ďalších dôvodov, prečo sa oplatí držať cardano:

  1. Technologické inovácie: cardano sa snaží poskytnúť inovatívne riešenia problémov, ktoré zatiaľ nemohli byť vyriešené inými kryptomenami. Jedným z takých riešení je napríklad tzv. Proof of stake konsenzusný algoritmus Ouroboros, ktorý umožňuje decentralizovanú a bezpečnú prevádzku siete bez potreby ťaženia.
  2. Silný tím a spolupráce: cardano má silný tím expertov v oblasti kryptomen a blockchainu, ktorí sa snažia vylepšovať a rozvíjať túto kryptomenu. Okrem toho, cardano spolupracuje s niekoľkými vládami a inými organizáciami, čo môže byť pozitívne pre jej budúcnosť.
  3. Rýchly a lacný prenos: cardano umožňuje rýchle a lacné prenosy kryptomeny po celom svete. To môže byť pre mnohých investorov atraktívne, pretože umožňuje jednoduchšie a efektívnejšie transakcie.
  4. Rastúca popularita: cardano stúpa na popularite v kryptomenovom svete a je čoraz viac akceptované obchodníkmi a investorami. Rastúci záujem o túto kryptomenu by mohol znamenať rast jej hodnoty.

Prečítaj si aj: Top kryptomeny zadarmo – ako ich získať?