Neznámy altcoin prekonáva ziskovosť top kryptomien

Analýzy Kryptomena conflux prudko rastie
Kryptomena conflux prudko rastie. Zdroj: shutterstock.com/chompoo09/TierneyMJ
BITmarkets BITmarkets

Kryptomena conflux (CFX) je najziskovejšia digitálna mena posledného týždňa z rebríčka top 100 kryptomien podľa údajov CoinMarketCap. Zároveň ale dosahuje rekordné zisky počas celého roku 2023 a vytvorila od 1. januára zhodnotenie až 1 350 %. Čo je príčinou tohto raketového vzostupu?

Conflux predstavuje blockchainovú DeFi platformu, ktorá rieši škálovateľnosť a bezpečnostné obmedzenia existujúcich sietí. Využíva algoritmus s názvom Tree-Graph, ktorý kombinuje to najlepšie z Proof of work a Proof of stake.

Ako vidíme na grafe nižšie, CFX sa obchoduje na trhovej cene 0,318 dolára, čo predstavuje nárast až 1 350 % v priebehu roka 2023. Navyše po korekcii sa cene podarilo vymazať celý prepad a za posledný týždeň sa zhodnotila o 135 %. Cena narazila na predošlé maximum a zatiaľ sme svedkami formovania dvojitého vrcholu.

Conflux je najziskovejšia kryptomena

Conflux je najziskovejšia kryptomena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo kryptomena conflux rastie?

Jedným z hlavných dôvodov okrem samotnej reakcie kryptomenového trhu na krachujúce banky je aj rastúci dopyt po blockchainoch súvisiacich s Čínou. Ide totiž o prvý blockchain v Číne, ktorý je v súlade s regulačnými požiadavkami. Práve legalizácia confluxu v HongKongu je hlavným katalyzátorom cenového vzostupu podľa správy NewsBTC.

V prípade, že sa zaujímate aj o ďalšie kryptomeny, ktoré nedávno zaznamenali vysoké zhodnotenie, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Conflux sa v čase písania článku, podľa údajov CoinMarketCap, nachádza na 57. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 837 miliónov dolárov. Denný objem obchodovania za 24 hodín klesol až o 40 % na úroveň 652 miliónov dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Dôvod, prečo bitcoin nikdy nespadne na nulu

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.