Ledger Blue Wallet.
Ledger Blue Wallet. Zdroj: shutterstock.com/andersphoto

Myslím si, že je vhodné začať tento článok krátkou históriou hardvérových peňaženiek. Na začiatku vznikol ako prvý Český Trezor. Keďže Trezor softvér je opensource, veľmi rýchlo preňho vznikla konkurencia – Ledger. Obe spoločnosti sa chvíľu predháňali a Ledger pridal podporu na viac kryptomien, ale to nevadilo, pretože už začal rok 2017 a najbližších 500 dní boli všetky hardvérové peňaženky aj tak vypredané.

V roku 2018 Trezor predstavil svoj high-end produkt – Trezor T. Zariadenie s dotykovým displejom a s podporou app storu, kde nájdete peňaženky na ďalšie kryptomeny. Trezor One stojí len polovicu sumy a Česi tak majú silný produkt na oboch frontoch.

Predstavujeme vám Ledger Blue Wallet

ledger-blue-hardware-wallet-ethereum-bitcoin

A potom prišla peňaženka Ledger Blue Wallet. Zatiaľ o nej veľa nevieme a nedá sa kúpiť, ale promo video vyzerá fascinujúco!

(článok pokračuje pod videom)

Oficiálna stránka produktu

Ledger Blue je prémiová hardvérová peňaženka s pokročilým grafickým rozhraním vďaka veľkému dotykovému displeju.

Špecifikácia

  • Rozmery – 9,7 × 6,8 × 1 cm
  • Hmotnosť – 90 g
  • 3,5″
  • Natívna podpora pre 30 kryptomien
  • Ledger Live (zistiť viac) – podpora pre viac než 1 000 coinov a tokenov
  • Bluetooth
  • Napájaný vlastnou batériou (nepotrebujete žiadne káble)
  • Mikro B USB port
  • Kompatibilné s Windows, Mac OS, Android, iOS, Linux
  • 8-miestny pin kód

KÚPIŤ

Zhrnutie

Ledger Blue hardvérová peňaženka vyzerá naozaj futuristicky. Zaujímavá je možnosť browsovať dapps – decentralizované aplikácie na rôznych blockchainoch. Samozrejme, ak sa vám nejaká z nich zapáči, môžete ju začať používať.

Pre mnohých však bude problematická vysoká cena. Na oficiálnej stránke Ledgeru svieti takáto cena

Cena 269 €

Celkom divoká suma, ale je nutné dodať, že Ledger Blue nikde inde nekúpite. Na Amazone je ale cena o niečo nižšia – 189 $ a ešte stále čakáme na Alzu.

Spoločnosť Ledger sme už kontaktovali a požiadali sme o jeden kus na recenziu. Dúfajme, že čoskoro budeme mať zariadenie v rukách. Sledujte nás na facebooku, aby ste náhodou neprehliadli našu recenziu. Veríme, že to bude zaujímavé.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance