Vitalik Buterin ethereum

Vitalik Buterin, ktorého iste netreba predstavovať, oznámil, že na rozdiel od fám, ktoré kolujú, nie je miliardárom, hoci je dolárovým milionárom, a u nás (v ČR, pozn. prekl.) už by to tvrdiť nemohol.

Tvorca druhej najväčšej kryptomeny v príspevku na Twitteri napísal, že nikdy nevlastnil viac než 0,9 % Etherea. Bolo teda treba uviesť veci na pravú mieru. Rozhodol sa zverejniť odkaz s adresou svojej digitálnej peňaženky, a ukázať tak verejnosti, či sú fámy pravdivé.

 

Zakladateľ Etherea má momentálne 365 003 ETH v hodnote asi 73 miliónov dolárov (63 miliónov EUR; 1,6 mld. CZK). Buterin zdôraznil, že má tiež iné peňaženky, ale sú pomerne malé a nemajú významný vplyv na jeho majetok.

Prečo bol Vitalik “donútený” ukázať wallet?

Buterin odhalil adresu peňaženky ako reakciu na post zo sociálnej siete. Na Twitteri profesor Nouriel Roubin z New York University tvrdil, že Vitalik je miliardár vďaka tomu, že si ponechal mnoho tokenov ešte predtým, než boli dostupné verejnosti, alebo si mince predťažil.

“Som si takmer istý, že neexistujú žiadne trestnoprávne predpisy proti praxi nazývanej pre-mining,” napísal Vitalik.

Obvinenia tohto typu sú stále viac zamerané proti tvorcom kryptomien, pretože vo väčšine prípadov držia veľkú časť tokenov. To zase znamená, že môžu mať významný dopad na ich hodnotu. S podobnými obvineniami sa stretával tvorca Litecoinu Charlie Lee, ktorý problém vyriešil tak, že verejne oznámil, že predal všetky svoje LTC. Zároveň to stihol na vrchole ceny, takže stratový nebude, pretože dnes je hodnota Litecoinu niekoľkonásobne nižšia. Stojí za to dodať, že v prípade Bitcoinu je situácia podobná, pretože Satoshi Nakamoto má vo svojom portfóliu zhruba jeden milión BTC, čo by s trhom pekne zamávalo.

Je mnoho mincí vlastnených zakladateľmi problém?

A aký je váš názor na to, že tvorcovia majú mnoho tokenov vlastnej kryptomeny? Mali by sa ich zbaviť, alebo naopak nejakú časť držať a byť tak motivovaní niečo robiť?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
bloomberg.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance