Kórejský internetový gigant oznámil integráciu blockchain peňaženky do chatovacej aplikácie pre 40 miliónov ľudí

BITmarkets BITmarkets

Kórea je známa svojím otvoreným prístupom ku kryptomenám. Obzvlášť lokálni obyvatelia sú veľmi ústretoví ku kryptomenám a vlastnia ich naozaj slušné množstvo. Kórea je známa svojím technologickým progresivizmom, a tak nie je zas takým prekvapením, že najväčšia chatovacia aplikácia Kakao zavádza kryptomenovú peňaženku.

Je to veľká správa?

Ako už bolo spomenuté, Kórea je technologickou veľmocou. Dôležitým aspektom je v tomto ohľade zapojenie spoločnosti. Kórea má totiž “digitálne” obyvateľstvo, ktoré je zvyknuté na moderné technológie a ich aplikáciu do osobného života. Aj preto sú kryptomeny v Kórei tak obľúbené. To je však tiež spojené aj s chuťou riskovať. Kórejci sú zvyknutí viac riskovať a práve kryptomeny sú pre nich istou formou gamblingu.

To všetko prispieva k adopcii kryptomien v Kórei. A teraz sa túto adopciu rozhodla využiť aj spoločnosť Kakao. Tá napodobnila Samsung, ktorý vydáva nový telefón s už integrovanou blockchain peňaženkou. Spoločnosť Kakao je hlavným hráčom na poli kórejskej internetovej komunikácie a jej aplikáciu používa vyše 40 miliónov užívateľov.

Krypto na Slovensku a v Česku – [OFICIÁLNE] Predstavujeme vám náš nový web – Budúcu česko-slovenskú titulku pre kryptomeny!

Spoločnosť Kakao si získala významné miesto na kórejskom polostrove a stala sa tak najväčším konglomerátom na poli internetu. Spoločnosť v hodnote deviatich miliárd dolárov tak dominuje na poli komunikácie (KakaoTalk), platieb (KakaoPay), tradingu (KakaoStock), alebo medzi taxikári (KakaoTaxi).

Firma sa rozhodla integrovať blockchainovú peňaženku práve kvôli narastajúcej adopcii kryptomien a tento krok je nesmierne dôležitý. Kryptomeny totiž čelia dvom hlavným problémom. Na jednej strane to je ich vlastná pomalosť, ktorú sa postupne darí riešiť, na strane druhej to je nedostatočná úžitkovosť.

Tip redakcie: John McAfee: adopcia a decentralizované burzy sú základ pre rast kryptomien

Kórea je jednou nohou v budúcnosti

A práve teraz robí spoločnosť Kakao monštruózny krok k zlepšeniu úžitkovosti kryptomien. Integrácia do bežne užívaného chatovacieho programu totiž umožní užívateľom ľahko kryptomeny používať. A to je jadro problému. Je totiž obrovský rozdiel, keď si musíte zložito inštalovať peňaženky a učiť sa s nimi. Pre bežného užívateľa to jednoducho nie je dobré riešenie.

Viac informácií o ťažbe kryptomien – Ethereum vývojári schválili ASIC-rezistentný ProgPow hard-fork – Dátum zatiaľ nie je známy

Integrácia do už existujúcej a využívanej aplikácie tak znamená ohromný krok vpred, podobne ako tomu bolo v prípade Samsungu. Z ničoho nič tak vznikne skupina 40 miliónov ľudí, ktorí môžu ľahko užívať kryptomeny. To bude incentiv pre obchodníkov, ktorí zase budú chcieť vyjsť v ústrety novým trendom. Vďaka prijímaní kryptomien tak budú môcť rozšíriť skupinu svojich zákazníkov.

Kórea razí kryptomenám cestu, a to obzvlášť zo spoločenského hľadiska. A teraz sa ukazuje, že miestne spoločnosti dobre vedia ako na to. Bežní používatelia získajú možnosť, ako bezpečne a jednoducho nakladať s kryptomenami. To samozrejme nespustí ďalší bull-run, ktorý je snom všetkých kryptonadšencov. Výrazný pokrok v budovaní infraštruktúry pre digitálne meny je však stále úžasnou správou.

Čo čítať ďalej?

Winklevoss: Kryptomeny nepotrebujú regulácie, ale kryptofirmy áno

Zdroj:
ccn.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil KracikA.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.