John McAfee: adopcia a decentralizované burzy sú základ pre rast kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

John McAfee, počítačový programátor, biznismen, zakladateľ rovnomenného antivírusového softvéru a známa osoba kryptosveta, sa v nedávnom rozhovore pre BoxMining podelil o svoj názor na regulácie, ICO i budúce smerovanie a vývoj trhu.

Dlhodobé prognózy nemajú zmysel

John sa v rozhovore, ktorý bol zameraný na budúcnosť kryptomien vyjadril, že podľa jeho názoru nemá zmysel predikovať, kde sa trh môže nachádzať o desať a viac rokov. Dôležité je sa zamerať na blízku budúcnosť a vypracovávať zmysluplné prognózy na časové obdobie troch, štyroch, maximálne piatich rokov.

McAfee, ktorý sa okrem iného spopularizoval aj prísľubom, že zje vlastný penis ak Bitcoin nedosiahne v roku 2020 hodnotu jeden milión amerických dolárov za 1 BTC, sa v rámci svojich predikcií zameral na dva kľúčové fakty.

Adopcia a decentralizované burzy

Prvým kľúčovým bodom pre úspech Bitcoinu je jeho adopcia širokou verejnosťou. Aj keď je podľa Johnových slov teraz veľká časť investorov z vývoja sklamaná , nakoľko sa ich vklady môžu pohybovať v červených číslach, jedným dychom dodáva, že počet používateľov tejto kryptomeny rastie raketovým tempom.

Mohlo by vás zaujímať: Bitfi ruší odmenu za hacknutie peňaženky

Ako druhý bod uviedol existenciu a nárast decentralizovaných búrz (DEX). Z jeho pohľadu práve DEX môžu byť kľúčovým prvkom pre udržanie a rozvoj kryptomien.

„Ak raz už nebudeme mať centralizované burzy a všetky eventuálne do piatich rokov vymiznú, už nás nič nemôže zastaviť. Bude to absolútny koniec „vojny”. Vlády nás nemôžu zatvárať, finančné inštitúcie, banky, nič … Nezaujíma ma, akú moc má vláda, koľko má policajtov, koľko vojakov, či čokoľvek iné. Ak sa DEX de facto distribuujú na 20 miliónov peňaženiek, ktoré pobežia na smartfonoch, tabletoch a notebookoch, nikto ich už nedokáže vypnúť.”

Decentralizované burzy sú často považované za budúcnosť tohto odvetvia, keďže mnohí, podobne ako McAfee, veria, že skoncujú s centralizovanými systémami. Krypto je podľa McAfeeho slov systém, pri ktorom, na rozdiel od toho súčasného, nepotrebujete oprávnenia tretích strán. V prípade platieb klasickými fiat menami, potrebujete mať povolenie od banky, alebo finančnej inštitúcie.

Inými slovami, svoje peniaze nemáte pod 100percentnou kontrolou. Na rozdiel od toho, blockchain je podľa McAfeeho prvá technológia, ktorá môže byť označená ako „Arbiter of truth” (arbiter pravdy – prvok, ktorý určí či daný fakt je, alebo nie je pravda).

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Celé video, kde John McAfee odpovedá aj na otázku ako uvarí svoj penis v prípade prehratej stávky, alebo jeho názor na ICO si môžete pozrieť nižšie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.