Winklevoss: Kryptomeny nepotrebujú regulácie, ale kryptofirmy áno

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny nepotrebujú regulácie, objasnil Cameron Winklevoss, ale čo regulácie naopak potrebujú, sú firmy, zaoberajúce sa kryptomenami. 

Kryptomeny nepotrebujú regulácie

Podľa nedávneho vyjadrenia Camerona Winklevossa, jedného zo známych dvojičiek Winklevossovcov, zakladateľov a majiteľov regulovanej burzy Gemini, kryptomeny ako také regulácie a pravidlá nepotrebujú. Naopak ale firmy, ktoré sa kryptomenami zaoberajú, by mali byť regulované.

O burze Gemini si môžete viac prečítať tu: Gemini pridáva podporu pre Bitcoin Cash

Prípad QuadrigaCX

Vo svojom tweete cituje Cameron Winklevoss výňatok zo súdnej správy vo veci zaniknutej burzy QuadrigaCX, ktorá prišla o milióny USD.

O krachu burzy QuadrigaCX sme písali tu: Burze Quadriga stále chýba 100 miliónov USD

Problém dôvery a tretích strán

Problém je, že zatiaľ čo priame použitie BTC a iných kryptomien, založených na blockchaine, nevyžaduje dôveru, akonáhle do hry vstúpi tretí hráč typu burzy, opäť sa vracia na scénu rovnaký problém s dôveryhodnosťou a možným zneužitím.

“QuadrigaCX upravovala svoju vlastnú internú účtovnú knihu, aby presunula finančné prostriedky zákazníkov na špeciálne účty, kontrolované insidermi, ktorým bolo umožnené obchodovať s týmito fondmi a dokonca prevádzať kryptomeny na externé peňaženky,” poznamenal Cameron.

Regulácie kryptobúrz

Podľa neho by tak všetky spoločnosti, ktoré poskytujú služby úschovy kryptomien, mali byť regulované tak, aby sa predišlo ďalším krachom, ako boli krachy búrz QuadrigaCX, Mt. GOX, atď.

Záver

Avšak bratia sú optimisti. Podľa ich nedávneho prejavu pre 700 poslucháčov došlo počas posledných troch rokov k veľkému vývoju v celom kryptopriemysle, ktorý bude pokračovať aj v budúcnosti.

Súhlasíte s dvojčatami v tom, že je potreba viac regulovať burzy a ďalšie firmy, podnikajúce v kryptopriemysle? Dajte nám vedieť do komentárov alebo na našej FB stránke.

Zdroj: Bitcoinist.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.