Šesť medzinárodných bánk údajne vydá svoju digitálnu menu – stablecoin

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Šesť medzinárodných bánk údajne podpísalo dokumenty, týkajúce sa vydania vlastných stablecoinov, podporených národnými menami v platobnej sieti IBM, založené na Blockchain World Wire. Tieto správy boli spoločne oznámené IBM a Stellar počas prezentácie na Money 2020 Asia v Singapure.

Medzinárodná platobná sieť IBM Blockchain World Wire (BWW) bola spustená v spolupráci so Stellarom v septembri 2018. BWW, ktorá je už funkčná slúži viac ako 44 bankám a kladie si za cieľ využiť kryptomeny, ktoré umožnia medzinárodné vysporiadanie medzi bankami v takmer reálnom čase.

Čo je stablecoin – jedna minca zodpovedá danému množstvo klasickej meny, napr. jednému doláru, má teda “stále rovnakú hodnotu”.

Cheddar uvádza, že šesť bánk potvrdilo svoj zámer vydať stabilné mince, podporované ich národnými menami v BWW – vrátane brazílskej Banco Bradesco, juhokórejskej Busan Bank a Rizal Commercial Banking na Filipínach.

XLM by mohol  vďaka IBM nabrať na ešte väčšej popularite

BWW v súčasnosti údajne podporuje viac ako 47 mien pre platby v 72 krajinách. Presmeruje existujúce systémy zúčtovania bánk zavedením tokenu XLM ako efektívneho, trvalo sledovaného nástroja pre vysporiadanie mien medzi inštitucionálnymi stranami.

Zdroj: cointelegraph.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.