Najhodnotnejšia poisťovňa sveta použije blockchain!

BITmarkets BITmarkets

Čínsky poisťovací gigant Ping An začal spolupracovať so SingularityNET, ktorý je založený na Etheree. Spolupráca bola oznámená v tlačovej správe na sieti Medium.

Ako bolo oznámené, spolupráca sa zameria na optické rozpoznávanie znakov (OCR), počítačové videnie (CV) a modelové školenia. SingularityNET konštatuje, že rozsah partnerstva bude v budúcnosti rozšírený na mnoho priemyselných odvetví.

SingularityNET má veľkú príležitosť

O možnej spolupráci informovala SingularityNET už vo štvrtok 28. februára, kedy oficiálne spustila beta verziu svojho decentralizovaného marketu založeného na Etheree.

V januári minulého roka na Svetovom webovom fóre spoločnosť oznámila tiež partnerstvo s blockchainovým startupom Hara, zameriavajúcim sa na poľnohospodárstvo.

A týmito firmami to najskôr nekončí.

Ping An je gigant, ktorý sa snaží rýchlo inovovať

Ping An je údajne najcennejšou poisťovňou na svete, ktorá má 170 miliónov zákazníkov a umiestnila sa na 10. mieste v zozname najväčších svetových spoločností Forbes Global 2000. V novembri minulého roka podpísali Ping An a vláda mesta Sanya zmluvu o strategickej spolupráci na výstavbe „Smart City” pri použití technológie ako je blockchain.

Umelá inteligencia radí miesto lekárov

Tlačová správa uvádza, že Ping An ponúka lekárske konzultácie, ktoré sa zaobídu bez personálu (lekárov). Miesto nich ľuďom radí umelá inteligencia. Títo „poradcovia” sa už používajú v ôsmich čínskych mestách.

Čo čítať ďalej

Austrálska vláda podporuje vývoj blockchainu. Kedy to dôjde našim politikom?

Zdroj: ledgerinsights.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: