Končíme prvú časť nášho kurzu! – Denník 8. týždeň

Obchodovanie Dlhodobé investovanie je vzhľadom na mieru ziskov lepšie, ako krátkodobé obchody
Dlhodobé investovanie je vzhľadom na mieru ziskov lepšie, ako krátkodobé obchody. Zdroj: shutterstock.com/
BITmarkets BITmarkets

No takže, milí traderi (alebo teda začínajúci a potenciálni traderi), po viac ako siedmich týždňoch sme sa dopracovali ku koncu prvej časti nášho kurzu. Prešli sme si spolu množstvom indikátorov, patternov, stratégií, ktoré sa dajú využiť (nielen) na kryptomenových trhoch. Radili nám traderi ako Marek Vaňha, Andrej Kalvoda alebo Majky Heršel, no a samozrejme tvorca celého kurzu Jakub Kraľovanský. Predtým ako si povieme čo ďalej, sa pozrime na to, čo všetko sme už spoločne prešli.

Toto by ste už mali mať zvládnuté

1.týždeň – základné pojmytradingview a druhy sviečok

2.týždeň – supporty/rezistencietrendové čiarytrojuholníky

3.týždeň – patternyRSI a MACD

4.týždeň – MA a BKBollinger BandsVolume

5.týždeň – Fibonacci RetracementFibonacci Extension

6.týždeň – Harmonický pattern AB=CDGartleyBAT a Butterfly

7.týždeň – Elliott Waves Theory, Korekcie, Elliott Waves rady

8.týždeň – Grafy 

Toto nás ešte čaká

Jedna vec je vedieť sa orientovať na grafoch, používať indikátory a nájsť rôzne patterny. Druhá je však vedieť obchodovať. K tomu je totižto treba oveľa viac. Musíte ovládať nielen rôzne časti technickej analýzy, ale aj svoju hlavu a money management. A to je naším ďalším stanovišťom na ceste k tomu, aby sme sa mohli stať profesionálnymi tradermi.

V Jakubovom kurze budeme pokračovať trinástimi videami, ktoré obsahujú témy ako určenie jednoznačného plánu, prijatie zodpovednosti, kroky úspešného obchodníka alebo stav mysle. To všetko (a ešte oveľa viac) je totižto potrebné na to, aby vám obchody vychádzali a boli sme obchodníkmi v pluse.

Ak nechcete zmeškať nové informácie o obchodovaní, sledujte náš denník na našom Facebooku alebo na stránke kryptomagazin.sk.

Záver

Kedže sme tento týždeň neprebrali nič nové (žiadne významné indikátory alebo patterny) tak zajtrajšok bude slúžiť na rekapituláciu a oddych. Avšak tu vás vyzývam, pokiaľ máte v nejakej časti nedostatok, nie ste si istý nejakým patternom, indikátorom alebo pravidlom, alebo máte iba hocijakú otázku, sem s ňou! Podeľte sa o vaše nejasnosti, problémy a podobne a možno zajtra denník predsa len vyjde, aby bolo všetko zodpovedané. Pokiaľ nebudú na nás žiadne požiadavky, tak vo štvrtok začneme s psychológiou.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.