Cenné rady pre všetkých obchodníkov – Elliott Waves – Denník 7. týždeň

Denník začínajúceho tradera Emócie pri obchodovaní
Emócie pri obchodovaní. Zdroj: Shutterstock.com/Banana Oil
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tak, a máme tu ešte jeden článok na tému Elliott Waves Theory (teda samozrejme ešte zajtra bude jedna skúška). Avšak toto je posledný edukačný článok, ktorého predlohou bol live trading pomocou Elliott Waves Theory Majka Heršela v kurze Jakuba Kraľovanského. Tie najdôležitejšie informácie dnes nájdete netypicky vo forme bodov. Na čo upozornil Majky a pred čím začiatočníkov varoval?

Elliott Wave Principal dokument je kľúč

Ešte predtým, ako sa pozrieme na posledné rady k Elliott Waves Theory, ktoré nám dali Majky Heršel, Jakub Kraľovanský, ale aj Marek Vaňha, treba zdôrazniť asi ich najpodstatnejší postreh. Elliott Wave Principal obsahuje oveľa viac informácií, ako sa dokáže zmestiť do pár krátkych videí o Elliottkách a mal by byť kľúčom pre každého, kto sa chce práve o tomto indikátore naučiť viac.

Majky Heršel a jeho rady pre všetkých

O Elliottkách

  • Elliottky hľadáme cez najnižšie dno a najvyšší vrchol
  • Elliottky treba prekresľovať každý deň
  • 3. vlna býva najimpulzívnejšia
  • 4. vlna ide najviac do boku – tieto vlny sa najhoršie kreslia a majú často najmenej čitateľnú štruktúru, pretože ide o pohyb do strany
  • ABC korekcia najčastejšie končí vo Fibonacci zóne 0,618 (Fib retracement)

O tom, ako traduje on

  • Najprv zakreslí očividné patterny (pozerá pritom najmä na volume) – hľadá také patterny ako napríklad trojuholník, ktorý býva v 4 (korekčnej) vlne alebo v rámci ABC korekcie, kde sa trojuholník vyskytuje v rámci vlny B
  • Majky Heršel takisto povedal, že preferuje obchodovať najmä na hodinových grafoch
  • Nepoužíva stoploss, ale manažuje pozície (o tomto sa naučíme viac ešte v budúcich častiach kurzu) – tu však ide o špecifickú radu, keďže na toto potrebujete sedieť za grafmi pomerne dlho a celkom riskujete
  • Do obchodov vstupuje najmä na 2. vlne, 4. vlne a v korekčnej B vlne  (Fibonacci Retracemet – ordery dáva pod 0,382, 0,5 a 0,618)

Záver

Tak teda, toľko k nášmu týždňu, v ktorom sme sa venovali iba Elliottovým vlnám. Ten však končí už zajtra našou poslednou skúškou na túto tému. Ak teda máte nejaké typy na kryptomeny, ktoré by ste chceli vidieť v našej skúške, dajte vedieť. Kurz bude pokračovať aj po nej ďalej. Od pondelka však bude mať sčasti inú formu. Akú? To sa dozviete už začiatkom nového týždňa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.