justin_sun

Oznámenie oznámenia o oznámení oznámenia je tu! Áno, konečne sme sa dočkali a Justin Sun na svojom Twitteri prezradil to, o čom tweetoval už posledných 10 dní. Séria jeho postov informovala o tom, že dňa 1.6. sa majú podporovatelia kryptomeny TRON, ale aj BitTorrentu tešiť na veľké oznámenie. To napokon prišlo až dnes. A či je naozaj tak strašné dôležité, necháme na posúdenie vám.

Obed s Warrenom Buffettom za 4,57 milióna dolárov

Dlho očakávanou novinkou bol obed s Warrenom Buffettom. Ten vyhral Justin Sun prostredníctvom eBay aukcie, ktorej celý výťažok pôjde na charitu. Suma 4 567 888 dolárov je najvyššou sumou v 20 ročnej histórii tejto aukcie.

Obed by sa mal konať v SteakHouse v New Yorku, kde si víťaz môže so sebou priviesť ďalších 7 priateľov. Peniaze, ktoré sú venované charite GLIDE, by mali putovať na riešenie problémov sociálnych nerovností a ekonomicky utláčaných rodín. Táto organizácia je pravdepodobne zvolená najmä kvôli tomu, že manželka Warrena Buffetta v nej dobrovoľne pracuje.

Reakcie Justina Suna, komunity ale aj kryptomeny TRON

Justin Sun neskrýval veľkú radosť z tejto „výhry.“ Okrem toho, že sa veľmi teší z možnosti stretnúť sa dnes už s legendou medzi investormi, tak verejne priznal, že peniaze poputujú do správnych rúk. Jeho slová určite hovoria za všetko:

„Cieľom TRONu, ale aj BitTorrentu bolo, aby sa nám takáto príležitosť naskytla. Sme veľmi radi, že sme tento cieľ splnili, ale ešte viac nás teší to, ako financie pomôžu ľuďom, ktorí to potrebujú úplne najviac.“

Reakcia kryptomeny TRON na seba pochopiteľne nenechala dlho čakať. 6 % nárast sa dostavil takmer ihneď po tomto oznámení. To však nie je jediná reakcia, ktorú toto oznámenie spôsobilo. Niekoľko kryptomenových nadšencov tvrdo kritizovalo kritikov Justina Suna za to, že zaplatil také strašné peniaze za obed s niekým, kto nazýva Bitcoin „otravou na potkany alebo podvodom.“ Oveľa lepšie uplatnenie by vraj našli tieto peniaze pri vývoji blockchainu alebo podpore výskumu tejto technológie.

Záver

Justinovi Sunovi opäť vyšlo to, v čom je naozaj dobrý. A to je marketing a budovanie hypu okolo svojich projektov. Tentoraz však za to zaplatil nemalú sumu. A či to bude stáť za to, je naozaj otázne, kedže Warren Buffett patrí medzi starých známych kritikov kryptomien. Je teda viac ako možné, že ak dôjde na tému kryptomien (o čom v prípade Justina Suna nepochybujeme, že dôjde), tak bude počúvať nie práve slová chvály.

Čo čítať ďalej?

Transakčné poplatky sú až 10x nižšie ako v decembri 2017

Zdroje:
ethereumworldnews.com
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.