Warren Buffet sa oprel do Bitcoinu – čo vymyslel tentoraz?

BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny prirovnáva k svetu hazardu, ktorému dominujú podvody.

„Bitcoin nič nerobí. Jednoducho len existuje. Je to ako kedysi mušle alebo tak niečo, a to pre mňa nie je investícia. Je to nástroj pre gamblerov… Spája sa s množstvom podvodov. Veľa ľudí tu prerobilo a navyše BTC nič nevyprodukoval.”

Každému, kto sa aspoň trochu pohybuje vo svete kryptomien, musia tieto slová pripadať smiešne. Worren asi prehliada celú ekonomiku, ktorá sa okolo Bitcoinu a kryptomien utvorila za posledné roky.

Ak by sme sa zamerali na jeho preslovy, kde tvrdí, že Bitcoin je nástroj zlodejov a gamblerov, máme opäť údaje, ktoré túto myšlienku vyvracajú. Každá jednotlivá jurisdikcia, ktorá vydala správy o finančných trestných činoch ukazuje, že kryptomeny prispievajú ku kriminalite len okrajovo. Japonská Národná policajná agentúra uviedla, že 98,3 % prípadov prania špinavých peňazí v roku 2018 nebolo spojených s kryptomenami.

Buffett prirovnal Bitcoin k jedu na potkany, no podľa jeho argumentov, by rovnakým jedom museli byť aj banky.

Záver

To, že Bitcoin nezlikviduje existujúcu ekonomiku, si pripúšťa už väčšina krypto nadšencov. Ale bude jej neoddeliteľnou súčasťou so všetkými produktmi a službami, ktoré na seba v posledných rokoch dokázal nabaliť. Opäť sa teda ukazuje, že Warren len nerozumie celej tejto ekonomike, a preto si nepraje jej úspech, to dáva zmysel… Predsa má len v tradičných aktívach príliš veľa peňazí na to, aby sa k podobnej revolúcii mohol prikloniť.

Čo čítať ďalej?

Spoločnosť Ripple podpísala zmluvu s gigantom vo svete peňažných prevodov

Zdroj:
bitcoinist.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.