Spoločnosti ako McDonald’s či Walmart budú prijímať Bitcoin prostredníctvom Lightning network!
Spoločnosti ako McDonald’s či Walmart budú prijímať Bitcoin prostredníctvom Lightning network! ,zdroj: www.shutterstock.com/r.classen

Jack Mallers, majiteľ progresívnej platformy Strike, na bitcoinovej konferencii v Miami oznámil veľkú novinku! Povedal, že Bitcoin bude možné využívať ako oficiálne a legálne platidlo pomocou Lightning Network vo viac ako 400 000 obchodoch a taktiež na všetkých amerických stránkach Shopify!

Menu z McDonald’s či Starbucks za Bitcoin?

Jack Mallers na bitcoinovej konfrenecii v americkom meste Miami priniesol novinku, ktorá mnohých určite poteší! Oznámil, že kryptomenová peňaženka Strike, ktorá využíva Lightning Network, sa spojila so Shopify, NCR a Blackhawk Network. Podľa Jacka Mallersa môže odteraz každá webová stránka, ktorá používa online transakcie na Shopify, spracovávať platby v BTC cez Lightning Network. Partnerstvo podľa kryptomenovej komunity predstavuje obrovský krok smerom k masovému prijatiu Bitcoinu.

Mohlo by ťa zaujímať: Veterán Peter Brandt – ďalší masívny „bull run“ príde až v roku 2024!

„Každý online obchodník, ktorý používa službu Shopify, môže prijímať platby bez toho zastaralého systému z roku 1949. Prostriedky budete dostávať okamžite, bez sprostredkovateľa a bez niekoľko percentných poplatkov“.

Počas prezentácie na konferencii sa objavilo niekoľko snímok so zoznamom, kde boli zobrazené niektoré z najväčších spoločností v Amerike vrátane McDonald’s, Walmart, Home Depot či Best Buy.

Blackhawk či NCR obsluhujú aj takých gigantov ako je Starbucks či Staples, a tisíce ďalších svetových mien. Klienti si však budú musieť počkať na ďalšie podrobnosti, aby sa vyjasnilo, kedy a ako budú títo predajcovia prijímať Bitcoin. Jack Maller však tvrdí, že viac ako 400 000 obchodov bude môcť pokojne akceptovať BTC prostredníctvom Lightning Network.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Je Lightning Network budúcnosť?

Jack Mallers taktiež skritizoval súčasný platobný systém:

„Od roku 1949 existuje ta istá sieť, ktorá nám neumožňuje inovovať, stavať na finančnom začlenení, ponúkať lacnejšie a rýchlejšie služby. Veď môj starý otec používal rovnakú technológiu ako ja! To nie je americký štýl, je to úplná blbosť.“

Počas niekoľkých posledných týždňov platforma Robinhood či kryptoburzy Kraken a Bitpay už integrovali Lightning Network. Táto metóda je riešením druhej vrstvy bitcoinového blockchainu, ktorý využíva „smart kontrakty“ na okamžité zúčtovanie platieb za minimálne poplatky. Podporuje používanie BTC ako digitálnej meny namiesto toho, aby sa sústreďovalo len na jeho funkciu „digitálneho zlata“.

Lightning Network umožňuje BTC škálovať tak, aby mohol konkurovať každej fiat mene na planéte. Okamžitým platbám s minimálnymi poplatkami je vcelku ťažké konkurovať, avšak aby to väčšina pochopila, musí sa to začať využívať globálne. Jack Maller teda oznámil jeden z najvýznamnejších krokov čo sa týka prijímania a adopcie kryptomien ako každodennej platobnej alternatívy. Prezentácia potešila mnohých, ako napríklad Jacka Dorseyho či Anthonyho Pompliana, ktorí ho na Twitteri verejne podporili.

Čítaj ďalej: Retailoví obchodníci dosiahli druhú najvyššiu mieru nákupov v histórii – je to pozitívny signál pre Bitcoin?