Maloobchodní investori vo veľkom nakupujú Bitcoin
Maloobchodní investori vo veľkom nakupujú Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Binance

Retailoví obchodníci vo veľkom nakupujú Bitcoin. Dosiahli historicky druhú najvyššiu mieru nákupov. Otázkou je, či ide o pozitívny alebo negatívny signál.

Retailoví obchodníci nakupujú Bitcoin

Maloobchodní investori v poslednom období vo veľkom nakupujú BTC. Najnovšie metriky ukazujú najčastejšie zóny nákupov. Aktuálne sa v podstate deje to isté, ako počas obrovskej býčej vlny v rokoch 2017/2018 akurát že ešte vo vyššej miere. Retailoví hráči sa tak snažia vyhnať cenu BTC opäť späť na historické maximum. Otázkou je, či sa im to podarí.

K situácii sa prostredníctvom svojho twitteru vyjadril aj populárny analytik Will Clemente. Ten v podstate potvrdil, že sa maloobchodní investori svojimi nákupmi dostali na historicky druhú priečku v miere nákupov. Tento fakt však nemusí byť pozitívnym signálom. Clemente tvrdí, že sa väčšina týchto nákupov zhoduje s makro vrcholmi. V tomto prípade však ide o výnimku.

S určitosťou však môžeme povedať, že neexistuje žiadny jasný ukazovateľ retailových nákupov, ktorý by naznačoval nejaký cenový posun. Je to teda 50 na 50. Môže prísť nové historické maximum, ale aj nové dno.

„Buď sme odsúdení na zánik, alebo sa maloobchod rozhodol používať Bitcoin ako sporiaci účet a odhlásiť sa z fiat systému. Optimista vo mne dúfa, že to bude to druhé“, povedal Will Clemente.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano získalo za 1. štvrťrok 2022 viac ako 450 000 peňaženiek

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Príde ďalšia býčia vlna?

Aktuálne sa vo veľkom hovorí o tom, že BTC dosiahne nové ATH. Existujú však aj udalosti tzv. „polovičného halvingu“, ktoré môžu mať na BTC obrovský vplyv. Zvyčajne sa po tejto udalosti dosiahne nový vrchol za obdobie 515 alebo 545 dní. Aktuálne sa však BTC pohybuje za touto hranicou, čo predstavuje udalosť s názvom „stredný halving.“

A práve tento faktor môže cenu Bitcoinu poriadne stlačiť. Naposledy sme boli svedkami tejto udalosti v roku 2018. Vtedy cena rapídne klesla a odštartovala veľký medvedí trh.

Keďže sa Bitcoinu zatiaľ nepodarilo zlomiť odpor na hranici 50 000 USD, môže nastať zlom. Podľa portálu Santiment sa ďalšia udalosť „stredného halvingu“ uskutoční 11. apríla. BTC tak bude musieť vystreliť nad 50 000 USD. V opačnom prípade hrozí pád až na 30 000 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre