V Číne tlačia na McDonald's
V Číne tlačia na McDonald's,zdroj: www.shutterstock.com/kitlau

Peking tlačí na americký fastfood McDonald’s, aby začal podporovať digitálny juan pred zimnými olympijskými hrami v Číne naplánovanými na február 2022.

Čína taktiež tlačí aj spoločnosti, ako sú Visa či Nike, aby sa pripojili k zavádzaniu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Môže ťa zaujímať: Toto je 5 jednoduchých faktorov, vďaka ktorým zistíte, do akej kryptomeny investovať

Počúvne McDonald’s čínsku vládu?

Čínska ľudová republika sa pripravuje na úplné zavedenie CBDC vo februári 2022, presnejšie do zahájenia zimných olympijských hier v Pekingu. Čínska vláda vyžaduje, aby McDonald’s v krajine začal používať digitálny juan. Podľa zdrojov, veľké množstvo pobočiek rýchleho občerstvenia v Šanghaji už začalo testovať čínsku digitálnu menu.

Peking dokonca neúnavne tlačí na samotnú spoločnosť. Chcú, aby čo najviac reštaurácií McDonald’s začalo používať CBDC a aby nasledovali kroky Šanghaja. Neuvedený zdroj pochádzajúci priamo z Číny sa vyjadril:

,,Šanghaj je naše pilotné mesto, na ktoré sa momentálne musíme zamerať. Informácie týkajúce sa tlaku zo strany čínskej vlády pochádzajú zo zdrojov, ktoré sú veľmi blízke čínskym finančným regulátorom“, píše sa v správe zverejnenej Financial Times.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čína sa pripravuje na zimnú olympiádu

Čína sa každým dňom blíži k oficiálnemu spusteniu digitálneho juanu. Dve významné finančné inštitúcie, China Construction Bank (CCB) a Bank of Communications (Bocom), testujú CBDC pre investičné fondy a poisťovne po celej krajine.

Po prvýkrát bola čínska CBDC zverejnená koncom augusta tohto roka. V polovici júla krajina vydala svoj digital yuan’s white paper, v ktorom sú opísané smart kontrakty, sledovanie veľkých prevodov apod.

Digitálna peňaženka pre „nový“ juan bola v lete dostupná už pre viac ako 10 miliónov občanov. Od začiatku spustenia tohto projektu bolo vydelených okolo 40 miliónov dolárov v tzv. digitálnych červených obálkach. Všetko teda nasvedčuje tomu, že krajina je pripravená na spustenie CBDC do zimných olympijských hier, ktoré sú naplánované na 4. až 20. februára 2022.

Čítaj ďalej: Worldcoin chce do roku 2023 naskenovať oči 1 miliardy ľudí, aby urýchlil prijatie kryptomien!