Vitalik Buterin pomáha Ukrajine formou kryptomeny ETH
Vitalik Buterin pomáha Ukrajine formou kryptomeny ETH. Zdroj: Shutterstock, Natali _ Mis

Spoluzakladateľ siete Ethereum Vitalik Buterin je známy svojimi štedrými darmi na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Tentokrát sa rozhodol venovať až 5 miliónov dolárov v ETH ľuďom na Ukrajine.

Vitalik Buterin pomáha Ukrajine

Ruská agresia na Ukrajine sa ťahá už siedmy týždeň a ukončenie vojny je stále v nedohľadne. Obe krajiny potrebujú na vojnu hlavne finančné prostriedky, prostredníctvom ktorých následne nakupujú zbrane a muníciu. A tu zohrávajú dôležitú úlohu kryptomeny. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa na dotácie využíva najmä Bitcoin.

Je však dôležité finančné pomáhať aj tým najzraniteľnejším jedincom vo vojne, ktorými sú bezpochyby civilisti, ženy a najmä deti. Vitalik Buterin sa preto rozhodol, že na pomoc týmto ľuďom vyčlení až 5 miliónov USD v ETH.

Prečítaj si tiež: Retailoví obchodníci dosiahli druhú najvyššiu mieru nákupov v histórii – je to pozitívny signál pre Bitcoin?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Konkrétne teda daroval 750 ETH charitatívnej organizácií Unchain Fund, ktorú vytvorili blockchainoví aktivisti na podporu Ukrajiny.

Transakcie Buterina pre Ukrajinu
Transakcie Buterina pre Ukrajinu. Zdroj: Unchain Fund

Rovnakou sumou obdaril aj organizáciu Aid For Ukraine. Ide o fond pomoci, ktorý bol založený ukrajinským Ministerstvom pre digitálnu transformáciu.

Buterin údajne svoje dary nikde neuviedol, nemá potrebu sa chváliť. Transakcie sa odhalili vďaka jeho zaregistrovanej doméne Ethereum Name Service (ENS) vitalik.eth, z ktorej dary previedol.

Od začiatku vojny na Ukrajine bolo na podporu tejto krajiny vyčlenených viac ako 100 miliónov dolárov v kryptomenách.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre