Podarí sa Solstinovi urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo?
Podarí sa Solstinovi urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo? Zdroj: Shutterstock, Lukasz Stefanski

Binance

Kandidát na senátora USA Bryan Solstin má smelé plány. Chce urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo podobne ako sa to podarilo Bukelemu v Salvádore. Aký má plán?

Solstin chce z Bitcoinu urobiť legálnu menu

Bryan Solstin je letecký inžinier a vývojár, ktorý sa rozhodol, že bude kandidovať do Senátu v USA. Jedným z jeho hlavných cieľov je, aby urobil z Bitcoinu zákonné platidlo. Je totiž presvedčený, že politický tlak voči kryptomenám skončí a nakoniec táto technológia zvíťazí.

Salvádor ukázal mnohým krajinám cestu, ako pracovať s BTC ako s oficiálnou menou. Je teda otázkou času, kedy sa k tomuto kroku odhodlajú aj ďalšie štáty. Podarí sa to Solstinovi?

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin a akcie hlásia ďalší prepad – môže za to FED a sankcie na ruskú ropu?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Ako to však chce docieliť?

„Keďže sú Spojené štáty väčšie ako Salvádor, je náročnejšie urobiť z Bitcoinu legálnu menu. Môžeme učiniť malé kroky, aby bol tento proces účinný. Prvým krokom je 0-percentná daň na BTC. Taktiež sa môžeme zbaviť kapitálových ziskov, čo by bolo prospešné aj pre bohatých, aj pre chudobných ľudí.“

Solstin vidí problém najmä v tom, za čo je BTC považovaný:

„Ak by niekto chcel nakupovať pomocou BTC, napríklad cez Lighting Network, nemal by to byť problém. V tejto chvíli to je v poriadku z technického hľadiska, ale nie z politického. Ide totiž o zdaniteľné aktívum, keďže daňový úrad považuje BTC za majetok a nie za menu.“

Solstin si však je vedomý, že to nebude jednoduché a že je to dlhodobý proces.

„Nemôžeme to urobiť zo dňa na deň. Cestu však musíme začať pomaly a zaviesť napríklad daňové oslobodenie. Na to však potrebujeme politické nástroje. Ja nie som politik, som letecký inžinier a vývojár. Politické záležitosti ma moc nebavia. V skutočnosti ma zaujíma technológia.“

Ako vníma Solstin Bitcoin?

„Som predovšetkým za Bitcoin, pretože ho považujem za rovnako dôležitý ako protokol TCP. Internet bol o rýchlosti komunikácie a Bitcoin je o rýchlosti hodnoty. Ich spojenie prinesie hojnosť a bohatstvo všetkým, nielen bohatým, všetci získajú bohatstvo, ktoré nedokážeme pochopiť.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre