Je Rusko krok od legalizácie kryptomien?
Je Rusko krok od legalizácie kryptomien? ,zdroj: www.shutterstock.com/Ps.INL

Rusko zažíva doposiaľ nevídané obdobie, a netýka sa to len geopolitiky či ekonomiky, ale aj odvetvia kryptomien. Novozverejnený dokument obsahuje vytvorenie komplexnej regulácie kryptomenového trhu vrátane postupu vykonávania transakcií s digitálnymi menami a ich emitovania!

Legalizuje Rusko kryptomeny?

Ministerstvo financií Ruskej federácie dokončilo návrh federálneho zákona „o digitálnych menách“ s prihliadnutím na predtým prijaté stanoviská rezortov a zaslalo ho vláde, uvádza oficiálna stránka ministerstva. Niektoré ustanovenia dokumentu vrátane tých, ktoré sa týkajú najmä ťažby kryptomien, boli upresnené a špecifikované.

Mohlo by ťa zaujímať: Guvernér Bank of England opäť kritizuje kryptomeny!

Návrh zákona uvádza vytvorenie komplexnej regulácie kryptomenového trhu vrátane postupu vykonávania transakcií s digitálnymi menami a ich emitácie, ako aj s určením špecifík činnosti rôznych subjektov na kryptomenovom trhu na území Ruska.

Ruský premiér Michail Mišustin 7. apríla oznámil, že podľa oficiálnych údajov si už viac ako 10 miliónov Rusov zaobstaralo kryptomenové peňaženky. Ďalej povedal, že na tieto peňaženky boli prevedené prostriedky, ktoré presahujú neuveriteľných 10 biliónov rubľov (cca 115 miliárd EUR). Mišustin poznamenal, že vláda, podobne ako centrálna banka, je však proti uznávaniu kryptomien ako legálneho platobného prostriedku.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Situácia je napätá

V krajine však momentálne vládne neistota, a to sa preukazuje aj medzi zákonodarcami či politikmi. Proti návrhu ministerstva financií sa vyjadrila aj prvá podpredsedníčka centrálnej banky Ksenia Yudaeva. Tá označila kryptomeny za vysoko špekulatívny nástroj, ktorý je podľa jej slov finančnou pyramídou. Varovala, že plná legalizácia by mohla viesť k tomu, že občania budú aktívne investovať do kryptomien a budú vystavený rizikám.

Ešte pred začiatkom konfliktu na Ukrajine centrálna banka pripravila návrh zákona o úplnom zákaze kryptomien. Ministerstvo financií v ten istý deň začalo verejné diskusie o alternatívnom návrhu zákona, ktorý zavádza reguláciu operácií s digitálnymi aktívami. V marci premiér Mišustin taktiež zdôraznil potrebu integrácie digitálnych mien do ekonomiky krajiny, ale poznamenal, že takéto problémy by sa mali riešiť spolu s centrálnou bankou.

Čítaj ďalej: 3 dôvody, prečo cena Etherea môže dosiahnuť 4000 USD v apríli

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre