Huobi nasleduje Binance – Čaká HT Token pumpa?

BITmarkets BITmarkets

Kryptomenové zmenárne využívajú skutočnosť, že Initial Exchange Offering (IEO) sa aktuálne v krypto komunite teší veľkej obľube. Nedávno oznámila nové pravidlá pre Launchpad burza Binance a teraz s niečím podobným prichádza jeden z jej rivalov – kryptomenová burza Huobi.

A aké sú to pravidlá na Binance? Jednoducho povedané, ide o to, že ak sa chcete zúčastniť nejakého IEO, musíte vlastniť BNB coiny.

Huobi nechce zostať pozadu

Burza Huobi včera úspešne spustila platformu Huobi Prime a zverejnila pravidlá, ktoré tu budú platiť. Po veľkom úspechu Binance Launchpad asi nikoho príliš neprekvapilo, že Huobi Prime nasleduje cestu Binance a rozhodla sa podporiť svoj Huobi Token (HT).

Podľa pravidiel zverejnených na blogu, musia mať záujemcovia, ktorí sa chcú zúčastniť IEO, plne overený účet Huobi Global a priemerný mesačný počet vlastnených Huobi tokenov musí byť 500 alebo viac.

V čase písania tohto článku sa cena HT pohybuje okolo 2,42 dolára. To znamená, že investori, ak majú o IEO záujem, musia mať v HT tokene viac ako 1 200 dolárov. Toto pravidlo neplatí pre TOP Network IEO (prvý predaj na ich platforme), kde sa môžu zúčastniť všetci záujemcovia bez toho, aby museli držať akékoľvek tokeny HT.

Mohlo by vás zaujímať: CFO kryptozmenárne Huobi: Tento rok začneme s projektom vlastného stablecoinu

Binance mení svoje kontroverzné pravidlo

24. marca zverejnila Binance na svojom blogu aktualizáciu, že v dôsledku veľkého záujmu investorov už nebude pre IEO platiť systém „kto skôr príde, ten skôr melie”, ale účastníci budú losovaní. K tomu, aby mohli byť do žrebovania zaradení, stačí vlastne maličkosť: držať pred spustením IEO aspoň dvadsať dní 100 BNB coinov. Potom získajú „lotériový tiket”. V čase písania článku je hodnota 100 BNB tokenov asi 1 685 dolárov. Na získanie maximálneho počtu lotériových tiketov je nutné držať aspoň 500 BNB, čo je 8 425 USD.

Každý vyžrebovaný tiket predstavuje limit 500 dolárov, ktoré môžu byť použité na investíciu do IEO. Ak niekto vlastní napríklad dva výherné tikety, môže v IEO nakúpiť do maximálnej sumy 1 000 USD. Veľmi rýchlo po oznámení tejto zmeny cena BNB coinov skokom narástla (v priebehu 4 hodín z cca 15 dolárov až na 17).

Tip redakcie:Dokáže krypto-gigant Binance ešte rásť? Klebety hovoria o ďalšej bombe!

Záver

Ako vidno, Binance spustením svojej platformy Launchpad udrela klinec po hlavičke a záujem nakupujúcich bol obrovský. Navyše sa burze nastavením pravidiel podarilo krásne vypumpovať aj ich BNB coin. A o niečo podobné sa teraz bude snažiť aj Huobi s ich HT coinom. A nezabúdajme ani na burzu Kucoin s jej KuCoinShares (KCS) tokenom. Okrem toho sa dá celkom úspešne predpokladať, že ďalšie burzy sa tiež budú snažiť odtrhnúť si z tohto koláča čo najviac. A pre obchodníkov je skvelé, že cena všetkých spomínaných tokenov bude teraz určitú dobu pravdepodobne veľmi volatilná a teda zaujímavá.

Čo čítať ďalej?

[ANKETA] Hlasujeme za ideálne kryptomenové portfólio na HODL – Aké coiny držíte vy?

Zdroj:
cryptopotato.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.